Спеціальні потреби

Ціна на нафту сягнула 127 доларів за барель


Ціна на нафту на торгах на Нью-Йоркській фондовій біржі у п’ятницю встановила черговий рекорд – 127 доларів за барель і ніщо не передбачає що ціна може знизитися в майбутньому. Автоматично зростає вартість бензину на американських заправках. Тема енергоносіїв поступово стає головною у обговоренні як серед політиків так і серед звичайних людей.

Саме про нафту розмовляв Джордж Буш з королем Саудівської Аравії під час свого одноденного візиту в цю країну. Коли у січні цього року американський президент спробував переконати арабських шейхів збільшити видобуток нафти, щоб таким чином зменшити світові ціни на чорне золото – він отримав різку і прохолодну відмову. Цього разу Буш приїхав з тим самим завданням і можливо з додатковими аргументами. Під час неформальної зустрічі з королем Абдулою на його кінній фермі неподалік Абу Дабі, Буш запропонував американську допомогу у питанні розвитку цивільної ядерної енергетики Саудівської Аравії. Хоча про деталі переговорів не повідомляється, в Адміністрації Буша сподіваються, що переговори цього разу будуть результативними. Радник з національної безпеки США Стівен Гедлі зазначив:

“Відносини між двома країнами зараз на доброму рівні. Хоча звичайно є і проблемні моменти. Як наприклад Іракська війна. Ми би хотіли, щоб Саудівська Аравія більш активно брала участь у дипломатичних відносинах з Іраком. Поки цей процес відбувається не так швидко як би нам хотілося”.

Проблеми високої політики стають одразу зрозумілішими при кожному наступному візиті звичайного американці на заправку. Ціна росте практично щодня. Фахівці кажуть, що нова ціна на нафту відобразиться на заправках лише за кілька тижнів, тому бензин дорожчатиме.

Починаючи з 2001-го світові ціни на сиру нафту збільшились майже в четверо. Люди впевнені, якщо влада США терміново чогось не зробить, то нові ціни поставлять економіку країни на коліна. Конгресу є всі інструменти, щоб впоратись з цим. Вони можуть змінити все що завгодно.

Певні кроки законодавці вже зробили цього тижня. Всупереч бажанню Буша, законодавці проголосували за припинення поповнення стратегічних запасів нафти країни, поки світові ціни на нафту не знизяться. Але багато американців кажуть, що держава втрутилася запізно.

Конгрес США планує наступного тижня провести спеціальні слухання, на які запрошено голів найбільших нафтових компаній країни. На порядку денному лише одне питання – як зменшити ціну на бензин.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG