Спеціальні потреби

Світові загрожує глобальна продовольча криза


Світ дедалі більше непокоїть еконмічна криза та ріст цін на харчі. Чи достатньо 770 мільйонів доларів, які Президент Буш попросив Конгрес виділити на вирішення проблеми? Ці та інші питання були в центрі уваги чергових слухань у Конгресі.

Миротворці ООН на початку цього місяця доставили на Гаїті лише незначну частку з тих восьми тисяч тонн продуктів харчування, які обіцяла надати Світова продовольча програма ООН. Бідна карибська країна є однією з багатьох, які борються за те, аби покрити дедалі зростаючі витрати на їжу. Виконавчий директор Всесвітньої продовольчої програми ООН Джозет Шіран зазначає:

“В новинах показують криваві повстання на Гаїті, що розвалюють уряд, а також події в понад 30 країнах світу нагадують, що нестабільність цін на продукти загрожує не лише голодом, але і порушенням стабільності і миру”.

Шіран говорить, що різке подорожчання продуктів харчування, через дедалі зростаючий попит і високі ціни на пальне, лише ускладнили роботу організації.

Адміністрація Буша попросила Конгрес виділити додаткові кошти на продовольчу допомогу у розмірі 770 мільйонів доларів. Поки Конгрес схвалить додаткові асигнування, пройде чимало часу. Гроші почнуть надходити не раніше, ніж наприкінці цього року. Тому сенатор-демократ Боб Кейсі наполягає на необхідності швидкого реагування на кризу:

“Я лише хочу, щоб дії адміністрації відповідали серйозності людських страждань, які ми спостерігаємо через зростання цін на їжу”.

Учасники слухань зауважили, що глобальна продовольча криза сьогодні є найбільшим питанням безпеки у світі, і що сільське господарство просто тріщить по швах від дедалі більшого попиту на продукти.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG