Спеціальні потреби

Світова спільнота об`єднує зусилля у наданні допомоги Бірмі


Американські посадовці повідомляють, що уряд Бірми дозволив здійснити посадку лише одному американському літаку із гуманітарною допомогою постраждалим внаслідок потужного циклону. Речник Білого Дому привітав таке рішення військового уряду Бірми і заявив, що Сполучені Штати мають намір надавати довгострокову підтримку тій країні.

Тим часом Організація Об'єднаних Націй закликає світову громадськість надати допомогу жертвам у Бірмі на суму 187 мільйонів доларів. Її посадовці заявляють, що агентство відновить польоти в Бірму вже цієї суботи, не зважаючи навіть на те, що влада держави попередньо вже захопила два літаки з допомогою, яка призначалася жертвам циклону в країні.

За приблизними підрахунками, внаслідок стихії загинуло близько 23 тисяч людей. Втім, через тиждень після шторму 42 тисячі осіб все ще вважають пропалими безвісти.

Світова Продовольча Програма ООН повідомила, що Бірма більше постраждала від циклону Нарґіс, ніж Індонезія від цунамі 2004-го року. Агентство ООН каже, що сектори риболовлі і сільського господарства, від яких залежить життя мешканців дельти річки Іраваді, зазнали серйозної шкоди. Експертів тепер непокоїть питання – як допомогти тим, що вижили.

Буддистські святині перетворено в тимчасові притулки для бездомних. Там люди стоять у черзі, щоб одержати трохи рису. Бірму колись називали житницею Азії, оскільки в дельті річки Іраваді вирощували більшість її урожаю рису.

Група реагування Американського комітету Червоного Хреста готова відлетіти до Бірми з гуманітарною допомогою. Директор благодійних операцій Чарлс Блейк каже, що без цієї допомоги найбільше потерпають жінки, діти і люди похилого віку:

“Старшим людям буде дуже важко вижити без води, без їжі, без речей особистої гігієни. Їхня здатність думати, діяти і приймати рішення буде постійно слабшати”.

Блейк каже, якщо до Бірми не прибуде гуманітарна допомога, там може виникнути хаос:

“Коли трагедія як ця стається, люди природно намагаються вижити. Отож, вони можуть вдатися до екстрених заходів”.

Циклон Нарґіс вдарив по Бірмі майже тиждень тому. Представники гуманітарних організацій кажуть, що для подолання його наслідків першочерговим завданням є забезпечити населення потерпілих районів питною водою, їжею і тимчасовим житлом. Потреби величезні, а можливість допомогти – обмежена.

Тимчасом, метеорологи прогнозують нові зливні дощі в районах, які щойно потерпіли від природного лиха.

Відео - найголовніше

Луганська філармонія у Львові. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:48 0:00
XS
SM
MD
LG