Спеціальні потреби

Черновецький очолив список “Ворогів преси-2007”


Леонід Черновецький очолив список “Ворогів преси-2007”. Перше місце серед порушників журналістських прав київський міський голова посідає вже другий рік поспіль. Цьогорічний Всеукраїнський антирейтинг ворогів преси оприлюднили Інститут масової інформації та Незалежна медіапрофспілка.

“Перетворення муніципальних ЗМІ на рупор міської влади”. Такий вирок винесла журналістська громада київському мерові, присудивши йому перше місце серед ворогів преси в Україні. Журналісти звинувачують Леоніда Черновецького у втручанні в редакційну політику та у запровадженні цензури в столичній газеті “Хрещатик” і на ТРК “Київ”. Міському голові закидають відродження “темників” у комунальних мас-медіа, коли міськдержадміністрація надсилає їм електронні вказівки, які матеріали ставити, а які ні.

Друге місце в антирейтингу здобув інший градоначальник – міський голова Нової Каховки на Херсонщині Володимир Коваленко, що прославився публічними погрозами на адресу місцевих журналістів.

Третє місце присуджено депутатові-бютівцю Антону Яценку. “Червону картку” йому видали за ідею відновити кримінальну відповідальність журналістів за наклеп.

Четверту позицію в списку “ворогів преси” посів мер Слов’янська на Донеччині Валентин Рибачук, якому належить не менш креативна ідея перед брифінгами у міськраді обшукувати журналістів.

На п’ятому місці опинився харківський міський голова Михайло Добкін. Йому ставлять у провину тиск на обласну ТРК, а також закриття телекомпанії “Трибуна-ТВ”, яка насмілилась оприлюднити відеоролик з мером, що нецензурно лається в ефірі – саме той, що приніс Добкіну гучну скандальну славу.

Решту місць у цьогорічному антирейтингу поділили мер Львова Андрій Садовий – за тиск на газету “Ратуша ” після серії критичних публікацій про нього (6-те місце); міський голова Ладижина у Вінницькій області Валерій Коломойцев – за спробу знищити місцеві газети з допомогою великих грошових позовів – (7-ме місце); лідер соціалістів Олександр Мороз – також за любов до судової тяганини з журналістами (8-ме місце). Десятку “лауреатів” замикають гендиректор ВАТ “Турбоатом” Віктор Суботін – за численні позови до ЗМІ, і депутат Рівненської облради Мирослав Семанів, що вирішив судитися з місцевою телекомпанією за коментар, зроблений запрошеним гостем в ефірі.

Коментуючи всеукраїнський антирейтинг “Вороги преси-2007”, ініціатори відзначають добру новину: торік не було вбито жодного журналіста, а заарештований лише один. Проте погана новина полягає в тому, що економічний і політичний тиск на журналістів посилився, – каже директор Інституту масової інформації Вікторія Сюмар:

“У нас зріс лише один показник – це економічний, політичний і непрямий тиск. Лише цей показник збільшився з 15 до 22 випадків. Всі інші показники зменшилися”.

Інститут наголошує і на поширенні такої форми тиску на журналістів, як втручання власників у редакційну політику видань. Як стверджують дослідники, саме внутрішньоредакційний тиск сьогодні є основною формою цензури в українських ЗМІ.

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG