Спеціальні потреби

Вишеградська четвiрка пiдтримала Україну


Країни Вишеградської четвірки підтримали Україну на шляху в Євросоюз і НАТО. Спільну заяву ухвалили на сьогоднішній зустрічі в Празі Польща, Чехія, Угорщина та Словаччина. В зустрічі брала участь також Швеція – країна, яка наступного року головуватиме в ЄС.

Україна розширює «групу підтримки» всередині Євросоюзу. До числа «друзів в ЄС», які сприятимуть її євроатлантичним прагненням, відтепер входить i Швеція. Принаймні так розцінили українські дипломати участь Держсекретаря Швеції Франка Бельфраге у сьогоднішній зустрічі України з країнами Вишеградської четвірки.

Як повідомляє прес-служба МЗС України, на цю зустріч у Празі прибули міністри закордонних справ «четвірки», а також міністр закордонних справ України Володимир Огризко. За підсумками зустрічі Вишеградська четвірка, Україна і Швеція ухвалили спільну заяву про перспективи членства України в ЄС. Окрім того, глави зовнішньополітичних відомств «четвірки» задекларували підтримку приєднання України до ПДЧ, реалізації курсу та євроатлантичну інтеграцію України та сприяння у проведенні інформаційної кампанії про НАТО.

Коментуючи сьогоднішнє рішення Польщі, Словаччини, Угорщини та Чехії, експерти називають його добрим сигналом для України. Цей сигнал іде від тих держав, які вже достатньо ефективно інтегрувалися до НАТО і Євросоюзу і які знають, як долати перешкоди на шляху до цих організацій, -- каже експерт Інституту зовнішньої політики при МЗС Олександр Палій:

«І дуже важливо, що ці країни принципово налаштовані позитивно щодо України. Я думаю, що тут питання не вирішується виключно зв`язками цих держав зі Сполученими Штатами. Така позиція зумовлена насамперед власними життєвими інтересами цих країн, які зацікавлені в тому, щоб на сході континенту був мир, спокій, стабільність і була присутня незалежна, цілісна, потужна держава, як Україна в перспективі буде потужною. Тобто це дуже хороший знак насправді. Хоча переоцінювати його не варто, оскільки Євросоюз, як і НАТО, це досить складні організації, і все ж це крок у сприятливому для України напрямку».

Формування в складі ЄС «групи друзів України» – шанс, який не можна упустити, -- каже інший експерт, директор Інституту зовнішньої політики Григорій Перепелиця. За його словами, якщо Україна хоче увійти в політичну Європу, вона має шукати союзників. Саміт НАТО в Бухаресті чітко показав, хто хоче бачити Україну в політичній Європі, а хто ні, -- каже Перепелиця:

«Бухарест - це був момент істини. І в цьому випадку країни Центральної Європи проявляють свою солідарність з Україною. І то дуже для нас гарний шанс – скористатися цією солідарністю. Тому що все-таки крок Вишеградської групи показує, що Європейський Союз це не тільки Німеччина і Франція і ті країни, які приєдналися до цієї, я сказав би, опозиційної до України позиції на Бухарестському саміті. Тепер Вишеградська група демонструє, що Європа це не тільки Франція і Німеччина. Це теж велика частина країн «нової Європи», нової політичної Європи, нового обличчя Європи. І мені здається, що це дуже гарний знак для України, що незважаючи на те, що Україні не дали ПДЧ в Бухаресті, країни Вишеградської четвірки демонструють свою солідарність і підтримку України, щоб вона була частиною політичної Європи.... Я можу сказати, що це є нове європейське мислення, яке вносять в цей західноєвропейський консерватизм ці нові члени НАТО і нові члени Європейського Союзу. І для нас, я підкреслюю, це дуже гарний знак того, що все-таки в Україну вірять», - зазначив Перепелиця.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG