Спеціальні потреби

Питання абортів у контексті візиту Бенедикта XVI-го


Візит Папи Римського в США багато хто розцінює як можливість привернути його увагу до деяких контроверсійних питань, що виникають між сучасною церквою та суспільством. Одним з таких питань, яке американські католики збираються загострити під час зустрічі з Папою є питання абортів та контрацепції.

Погляди більшості американських жінок католиків на питання контрацепції виглядають досить зрозуміло, якщо звернутися до статистики. За даними дослідження, 97% жінок католиків у США використовували сучасні засоби контрацепції. І майже 60% з них вважають, що не мусять виконувати рекомендації католицьких священиків, коли мова йде про аборти. Вони сподіваються, що Папа почує їхню думку, перебуваючи у США.

Президент організації “Католики за вільний вибір” Джон О’Браєн каже:

“Я сподіваюся, він скористається цією нагодою і прислухається, які труднощі, проблеми і виклики бачать люди в католицькій церкві”.

Римо-католицька церква з 30-их років категорично виступає проти будь-яких форм неприродного контролю за народжуваністю. Церква вчить, що секс може мати місце лише в контексті шлюбу, і вагітність може регулюватися лише природними методами. Активістка кампанії проти абортів Гелен Альваре дотримується такої ж думки:

“Природний метод планування сім’ї – це своєрідна відповідь Католицької церкви на проведене нею ж дослідження. Жінки самі можуть визначати коли, відповідно до циклу, вони можуть завагітніти, а коли вагітності можна уникнути”.

Однак Джон О’Браєн каже, що такий природній запобіжний засіб є нереалістичним у сучасному світі. Він часто призводить до небажаної вагітності, а тому кількість абортів серед католиків практично така як і в середньому по країні:

“Коли католики мають доступ до контрацептивів, і починають їх використовувати всупереч настановам церкви, вони віддаляються від своєї церкви”.

Aборти завжди були суперечливим питанням у Сполучених Штатах. Арне Панула – священник у Вашингтоні і член консервативної католицької організації “Опус Деі”. Він каже, що церква чітко визначила гріховність аборту:

“Принцип, якого дотримується церква, полягає в тому, що ніхто не може забирати безневинне життя. Не важливо як це життя зачате. Як тільки воно з’явилося, церква вважає це життя безцінним даром”.

Представник організації “Католики за вільний вибір” вважає, що аборти це приватна справа яку вирішувати жінці:

“Якщо жінка після того як зважить всі за і проти свого вчинку, вирішить зробити аборт – це її моральне право і церква має визнавати це право. Втім, це не означає, що церква зобов’язана говорити, що аборти це добра справа”.

Після свого обрання на посаду Папи, Бенедикт XVI-ий постійно підтримував консервативну позицію церкви щодо абортів і контрацепції. Люди, які його знають, вважають, що погляди Папи Римського не це питання навряд чи зміняться.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG