Спеціальні потреби

Наплив туристів зміцнює економіку Нью-Йорка


Слабкий долар породив цікавий вид туристичних поїздок у США, зокрема до Нью-Йорка. Останнім часом іноземці прибувають сюди не лише побачити Велике яблуко, сходити на легендарні бродвейські шоу, відвідати славетні ресторани, але і вигідно закупитись. Не дивно, адже завдяки різниці курсів валюти таким іноземним туристам вдається цілком окупити поїздку за океан. Звичайно, для місцевої економіки сьогодні це неабиякі вливання, однак що означає ця тенденція у далекій перспективі – це питання дещо непокоїть американських економістів.

В районі Центрального парку, де містяться найбільш дорогі крамниці Нью-Йорка, юрмляться іноземні туристи, які прибули сюди не тільки для екскурсій. Низький курс долара робить купівлю товарів у США значно вигіднішою, ніж на їх батьківщинах. А подекуди туристи купують те, що не можливо вмістити у валізи, як от квартири. Як каже агент з купівлі Бонні Браун, іноземці жваво діють на ринку нерухомості в Нью-Йорку:

“Вони пересилають завдаток, а найнятий ними юрист оформлює контракт. Долар такий слабкий, а євро – міцне, що вони фактично розкуповують квартири через Інтернет”.

Ще одним результатом низького курсу долара є те, що деякі нью-йоркські заклади почали приймати до оплати євро. Біллі Лірой керує антикварною крамницею в центрі міста:

“Я почав приймати євро в листопаді. Це сталось після того, як я поїхав в Париж поповнити колекцію антикваріату, але повернувся нізчим. Вони не брали доларів, якими я звик розплачуватись, а євро на той час коштувало долар сорок шість, і я не зміг нічого купити. Після цього я вивісив табличку, що приймаю долари”.

Лірой розповідає, що хоч у США не існує законів проти вживання іноземної валюти, його рішення в декого викликало досить гнівну реакцію:

“Мені писали і поштою, і через Інтернет, посилаючи у Францію їсти сир – тому що моє рішення, мовляв, є антиамериканським, а я їм відповідав, що навпаки – справжнє американське, бо я пристосовуюсь до ситуації”.

Скарбник міста Вильям Томпсон погоджується. За його словами, іноземні туристи і капіталовкладення допомагають Нью-Йорку вже кілька років утримувати рекордний бюджетний надлишок:

“Це має вплив. Слабкий долар в перспективі для цілої країни – це погано, але на даний час конкретно для Нью-Йорка – це добре. Тому тут почали приймати євро, а будь-які вливання в економіку – це добре”.

Іноземні інвестиції доречні якраз тепер, коли на Волл Стріт можуть початись скорочення робочих місць, адже саме тут заробляються до 35% зарплатні Нью-Йорка. Економісти вказують, що шоп-туристи з інших країн також допомагають з торговельним дефіцитом у США, оскільки їх покупки вважаються імпортом зі США.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG