Спеціальні потреби

МВФ та Світовий банк говорять про економічну кризу в світі


Спільне засідання керівництва Міжнародного валютного фонду та Світового банку розпочалось цими вихідними у Вашингтоні. Представники світових фінансових інституцій та міністри фінансів семи найбагатших країн світу намагаються вирішити проблему економічного спаду у світі, спровоковану кредитною кризою у США.

На думку міністрів фінансів країн Великої сімки світ зараз переживає найпотужнішу економічну кризу з часів початку великої депресії 1930-го року. Міжнародний валютний фонд є для багатьох країн останнім резервом. Одна з пропозицій, яку розглядають на зустрічі – скорочення до 15% працівників фонду та продаж майже 11 мільярдів доларів, які є золотим запасом МВФ.

Міністр Фінансів США Генрі Полсон у суботу переконував Міжнародний валютний фонд, що Адміністрація Президента Буша веде агресивну політику, щоб утримати американську економіку від падіння у довготривалу рецесію, але, за його словами, ризик залишається.

Європейські експерти стверджують, що у світі зросло відчуття непевності щодо розвитку економіки, і фінансову кризу на собі уже відчули інші потужні країни світу.
Міністри фінансів країн Великої сімки погодились з планом уважно стежити за діяльністю найбільших банків і фінансових та інвестиційних інституцій світу.

Світовий банк прогнозує, що США та найбільші країни світу переживатимуть цього року слабку рецесію, при цьому зростає ризик глобальної рецесії. Через кредитну кризу банки та інші фінансові інституції можуть втратити майже один трильйон доларів.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG