Спеціальні потреби

Українці не сприймають всерйоз російських погроз


У разі вступу України до НАТО Росія буде змушена вжити заходи військового характеру. Таке заявив у п’ятницю начальник Генштабу російської армії генерал Юрій Балуєвський. Якщо Україна вступить до НАТО, Росія може порушити питання про приналежність Криму. Таку заяву зробив днем раніше, у четвер, представник Держдуми Олексій Островський. А ще раніше, у вівторок газета “Коммерсант” розповіла про те, буцімто сам російський Президент Володимир Путін пригрозив Україні розколом, якщо вона надумає вступати в Північноатлантичний альянс.

Реагуючи на погрози, що лунають тепер мало не щодня, українські чільники шлють російській стороні офіційні запити, вимагаючи пояснень. Що ж до пересічних українців, то до всіх отих грізних пересторог вони ставляться скептично. У можливість реалізації російських територіальних претензій в Україні не вірять ні прихильники, ані противники НАТО. Ось що кажуть кияни на вулицях міста:

- “Я думаю, що це несерйозно, це провокації. Державний кордон України непорушний, це абсолютно неможливо”.

- “Це самі лише розмови! Це не значить, що вони це зроблять! Ні Крим, ні Схід України – ніхто нічого не може відібрати. А тому я б оті заяви просто ігнорував. Бо це порожній дзвін для мене”.

- “Та Росія ніколи не забере наших територій. Просто вони не хочуть нас в НАТО відпустити”.

- “Підемо в НАТО і залишимо Крим! Ну як вони заберуть у нас Крим? Вони не зможуть цього зробити, це ж наша земля, правильно? Я думаю, що Росія робить нам велику послугу, коли говорить такі речі, тому що це нас згуртовує навколо наших земель і дозволяє нам підняти свій дух і відстоювати свої землі. Я думаю, що НАТО нам в цьому допоможе”.

- “Я цього питання не розумію, але в НАТО я не хочу”.

- “Я скажу вам так: якщо Буш всіма силами бореться за те, щоб Україна стала членом НАТО, то чому Росія не може всіма силами протестувати проти цього? Це одне і те ж саме”.

- “Росія – від неї всього можна чекати. Нам треба в НАТО, нам треба через НАТО в Євросоюз, нам цього треба”.

- “Цього не може бути, тому що Україна єдина, і народ не дозволить, щоб хтось відохотив нас від вступу в НАТО. Не слухати, не звертати уваги, це тільки багато висловів, але все буде гаразд”.

- “Я думаю, що це безглуздя. Я дуже хочу, щоб ми жили з Росією по-дружньому і не гавкали один на одного”.

- “Мені дуже сумно, що в нас такі відносини. Я, звичайно, за те, щоб Крим у нас залишився, і щоб ми з Росією якось порозумілись. Звичайно, ми не повинні відповідати злом на зло. Може, наша українська поміркованість нас і врятує. Треба, може, якось їм поставити чарку з кусочком сала, сісти і порозумітись”.

XS
SM
MD
LG