Спеціальні потреби

У Сенаті відбулися слухання щодо ситуації в Іраку


Ірак демонструє поступовий прогрес в утвердженні безпеки в країні, але ці досягнення все же мають зворотний характер. Тому ще рано встановлювати будь-які чіткі графіки виведення звідти американських військ. Такими словами охарактеризували ситуацію в Іраку високопосадовці США, які відповідають за успіх військової і політичної місії Сполучених Штатів в цій країні. У вівторок в Сенаті США відбулися слухання з Іракського питання.

Генерал Дейвид Петреус та посол США в Іраку Раян Крокер складали своєрідний екзамен перед сенаторами у Вашингтоні. Найважливішим питанням посадовців було – чи принесла стратегія збільшення американських військ в Іраку покращення там політичної ситуації. І чи можна почати активніше виведення військ.

На що Дейвид Петреус зазначив: “Ми вже почали прорахунок того, що нас чекає після липневого зменшення військ”.

Зараз в Іраку дислоковано 160 тисяч американських військових. Командувачі пропонують не починати запланованого раніше виведення 20-ти тисяч солдатів, принаймні до середини липня. Нещодавнє загострення ситуації в країні свідчить, що військовий та політичний успіхи, здобуті до цього часу – дуже хиткі. Серед сенаторів, які вимагають від Петреуса та Крокера відповідей є три можливі кандидати на пост президента США – Гілларі Клінтон, Барак Обома та Джон МакКейн.

З наближенням дати президентських виборів у США, напруження навколо питання Іраку лише загострюється. І генерал Петреус це розуміє:

“Я рекомендував своїм підлеглим, щоб після того, як у липні ми виведемо велику кількість військових, взяти 45 днів, аби вивчити ситуацію”.

Петреус каже, що за результатами цих 45 днів можна буде визначити чи продовжувати виведення військ, чи ні:

“Наше завдання на сьогодні, разом з іракською владою закріпити досягнуті успіхи і впоратись з існуючими проблемами”.

Джон МакКейн – висуванець в президенти від республіканців, підтримав план Петреуса:

“Ми не вважаємо що програли, ми дивимося вперед і бачимо перспективи успіху”.
Ранкові слухання, які були відкриті для публіки, кілька разів переривалися через протести.

Сенатори демократи, серед яких і Гілларі Клінтон наполягають, що теперішня стратегія Америки – в корені хибна. Вранці Клінтон давала інтерв’ю кільком телеканалам:

“Дивіться на громадянську війну в Іраку і роль в ній Ірану – я не бачу, щоб ця стратегія працювала. Я наполягатиму на виведенні військ вже з січня”.

Слухання у сенаті тривали весь день. Їх результати стануть відомі пізніше.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG