Спеціальні потреби

Світова спільнота закликає Китай припинити насильство


Події у Тибеті викликали неоднозначну міжнародну реакцію. Так, Прем'єр-міністр Великобританії Ґордон Браун закликав Пекін проявити витримку, розпочати діалог та покласти край насильству. А правозахисна організація “Репортери без кордонів” засудила Китай за блокування висвітлення пресою протестів у Тибеті.

Однак, представники Європейського Союзу висловили свою опозицію до закликів бойкотувати Олімпійськи ігри в Китаї через події у Тибеті. Свою позицію висловила і Росія, яка вважає Тибет внутрішньою справою Китаю. За інформацією Міжнародного олімпійського комітету кілька провідних спортсменів обмірковують заклики бойкотувати змагання.

Китайські правоохоронці взяли під контроль головне тибетське місто Лхаса і запропонували учасникам антидержавних протестів добровільно здатися або бути покараними.

Губернатор Тибету пообіцяв, що покарання людей, які здадуться та нададуть певну інформацію буде пом'якшено. За словами очевидців, військові патролюють вулиці міста і проводять пошуки учасників мирної демонстрації, яка минулого тижня закінчилася насильницьким придушенням. Китай стверджує, що під час протестів у Лхасі загинуло 13 цивільних. Однак, тибетські групи на вигнанні запевняють, що загинуло щонайменше 80 осіб.

Протести поширились по інших регіонах країни. Навіть у Пекіні студенти одного із столичних університетів провели сидячий страйк.

XS
SM
MD
LG