Спеціальні потреби

Ґейтс констатує брак у США інженерів високого рівня


Засновник і голова правління корпорації “Майкрософт” – Білл Ґейтс закликав Конгрес докласти більше зусиль для того, щоби запобігти дефіциту науковців та інженерів у Сполучених Штатах. З його точки зору вирішити проблему можна шляхом реформування системи освіти та внесенням змін в імміграційну реформу.

Голова правління “Майкрософт” заявив на слуханнях комітету з питань науки і технологій, що Сполучені Штати втрачають свою конкурентноздатність в світі:

“Наша система освіти випускає недостатньо науковців та інженерів високого рівня, які б задовольнили потреби американської економіки”.

Фундація Білла і Мелінди Ґейтс досить активно підтримує реформу освіти, і не тільки словом:

“Щоб запобігти зменшенню науковців та інженерів ми мусимо зробити дві речі: реформувати нашу систему освіти і змінити імміграційну політику. В іншому випадку американські компанії не зможуть більше конкурувати в галузі інновацій і технологій”.

Днями Ґейтс сказав американським законодавцям, що найкращі університети США є заздрістю для решти світу, і ними цікавляться найкращі студент світу. Конгрес наразі сперечається з приводу обмежень на видачу студентських віз, як також на видачу тимчасових робочих віз, які дозволяють високоосвіченим емігрантам працювати в США.

Білл Гейтс зазначив: “Якщо людина отримала освіту у США, вона таким чином субсидує освіту, то гадаю, що треба придумати спосіб, як ця людина може на постійно тут залишитися”.

На думку Ґейтса, 65 тисяч робочих віз на рік, які сьогодні видають Сполучені Штати, є великим обмеженням. Крім того у США, каже він, знижується чисельність випускників в інженерних науках у той час, як закордоном навпаки – зростає.

XS
SM
MD
LG