Спеціальні потреби

Уряд вимагає звільнення Леоніда Черновецького


Український уряд займався питанням роботи київської влади. Результат розгляду цього питання на засіданні уряду – подання до президента з проханням звільнити Леоніда Черновецького з посади голови Київської міськдержадміністрації.

Протистояння по лінії Тимошенко-Черновецький вже давно перестало бути лишень київським питанням. Це справа загальноукраїнської політики. Позбавити Черновецького права керувати столицею було програмним гаслом як Блоку Тимошенко, так і “Нашої України - Народної самооборони”. Головний самооборонець, Юрій Луценко в своїх рекламних роликах “не обіцяв, а гарантував відставку Черновецького”. Врешті, поки що це вилилося лишень у бійку головного міліціонера із головою столиці.

Тепер у БЮТі прямо натякають – у Черновецького з’явився політичний дах, на Банковій, у Секретаріаті президента.

Історія з “Еліта-центром” ще раз налагодила контакт київської влади із Секретаріатом, адже саме під дахом Банкової справді шукали землю для обманутих вкладників. Бютівці кажуть, там серйозно зацікавилися ще вільною в Києві землею.

Тимошенко ж навпаки нагадує, що обіцяли помаранчеві на виборах. Урядова комісія, що вивчала діяльність КМДА викрила чимало проблем, як каже голова контрольноревізійного управління Микола Сивульський, бюджет недоотримав мільярди гривень. Всі ці заслухані факти призвели до того, що більшість міністрів і прем’єрка проголосували за звільнення Черновецького з посади голови КМДА. Утрималися лише четверо міністрів. Уряд звернувся з відповідним поданням до президента.

Однак, Секретаріат президента відразу заявив – звільнити Черновецького не можна. Ця пропозиція з правових мотивів безпідставна і тому не буде підтримана президентом, – заявив глава Секретаріату Віктор Балога.

Він нагадав, що для цього Черновецький має бути притягнутий до кримінальної відповідальності за посадовий, чи інший скоєний злочин, або стосовно нього має бути винесена мотивована постанова Генеральної прокуратури.

“Нині столичний керівник перед законом чистий і, наскільки мені відомо, Генпрокуратура не має до нього претензій”, – нагадав керівник Секретаріату.

Він також нагадав, що усунути від виконання посадових обов'язків Черновецького можна тільки у зв'язку і на час проведення службового розслідування фактів протиправних діянь держслужбовця.

Однак стосовно Черновецького таке розслідування ніколи не призначалося і ніким не проводилося, тому юридично підтверджених підстав для відсторонення київського градоначальника на сьогодні немає, – наголосив Балога.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG