Спеціальні потреби

Відбувся запуск шатла ‘Ендевор’


У вівторок, о другій двадцять вісім ночі за місцевим часом, з центру космічних польотів імені Кеннеді на Флориді вдало відбувся запуск шатла “Ендевор”. У космосі, Шатл буде пристиковано до міжнародної космічної станції рекордно довгий час – шістнадцять днів.

Коли над узбережжям Флориди розвиднілося, космічний корабель “Ендевор” уже прямував до міжнародної космічної станції. До якої він дістанеться за півтора дня.

Екіпаж із сімох астронавтів доставить на орбіту частину японської наукової лабораторії “Кібо”, в перекладі “Надія”. Лабораторія настільки велика, що для транспортування її на орбіту шатлові знадобляться три польоти. Це – лише перший блок японського космічного модуля. Фактично це вперше у космос запущений саме японський пілотований логістичний модуль.

Два дні своєї місії екіпаж “Ендевора” присвятить монтажу у відкритому космосі спеціального робота маніпулятора. “Дворукий Декстер”, вагою у понад півтори тони має допомагати астронавтам працювати у відкритому космосі. Ця система занадто важка, тому доставити її з Землі у зібраному вигляді було неможливо.

Астронавти також удосконалюватимуть навики ремонту термічної обшивки Шатлів на випадок, якщо під час старту космічного корабля пошкодяться деякі з його термостійких плиток.

Через два роки флот шатлів – космічних кораблів багаторазового використання буде списано. Тому керівництво НАСА поспішає до того часу встигнути реалізувати якомога більше проектів. Загалом планується здійснити ще 12 космічних місій з використанням шатлів.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG