Спеціальні потреби

МакКейн – єдиний кандидат від Республіканської партії


Згідно з правилами Республіканської партії, аби автоматично стати єдиним кандидатом, претендент має набрати 1191 делегата, а МакКейн вже має більше. Його єдиний опонент – Майк Гакабі – вийшов із виборчих перегонів. Під час спільного обіду, Президент Буш висловив свою підтримку МакКейну як єдиному кандидату. Але офіційно єдиним кандидатом він стане тільки у вересні за результатами З’їзду Республіканської партії в Міннеаполісі.

МакКейн народився на території американської бази на території сучасної Панами. А американська Конституція говорить, що тільки народжений на території Сполучених Штатів, може стати Президентом США. Але навряд чи цей фактор зіграє якусь роль.

Що ж до демократів, то хоча Гілларі Клінтон святкує перемогу, Барак Обама все ще має більше шансів. Аби стати єдиним кандидатом автоматично, претендент в президенти від Демократичної партії має набрати 2024 делегати. Аби перемогти, Клінтон мусить виграти з відчутною перевагою у всіх 12 штатах, в яких попередні вибори ще мають відбутися. А це малоймовірно.

Отже, схоже, що боротьба між Бараком Обамою та Гілларі Клінтон триватиме аж до самого З’їзду Демократичної партії, який відбудеться в Денвері в серпні цього року. Безперечно, така ситуація, коли два кандидати-демократи між собою воюють в той час, коли єдиний республіканець нарощує ресурси, не сприятиме перемозі єдиного кандидата від Демократичної партії хто б ним не став – Клінтон чи Обама.

Ведуться розмови про те, щоб Барак Обама та Гіларі Клінтон поділили номінацію в якості потенційного президента та віце-президента. Зранку, після оголошення результатів виборів, Гіларі Клінтон в інтерв’ю каналу CBS заявила, що власне в цьому напрямку вони і рухаються. Але ж хто з них буде президентом, а хто – віце? Навряд чи хтось з них, беручи до уваги близькість їхніх результатів та загострення політичної боротьби, з легкістю відмовиться від президентських амбіцій.

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть NASAMS і Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG