Спеціальні потреби

Пентагон повідомляє про успiшне збиття несправного супутника


За повідомленням Пентагону, Сполучені Штати о годинi 3:30 за мiжнародним часом збили супутник, який, як твердять американські офіційні особи, вийшов з ладу i становив загрозу як іншим сателітам, так i можливим падінням на Землю. Втiм деякi країни поставилися до ініціативи з підозрінням.

Розвідувальний супутник, який, з даними Пентагону, було запущено 14 мiсяцiв тому i з яким вiдразу після запуску втрачено зв`язок, збито трьох-ступiнчастою ракетою з крейсера вiйськово-морських сил США у Тихому океанi.

За твердженнями американських офіційних осiб, супутник становив загрозу рухові інших об`єктiв на навколоземнiй орбiтi та був небезпечним для людей тим, що міг впасти на Землю. Небезпека для людей, як сказано, загострювалась наявнiстю на супутнику паливного баку iз вмiстом токсичних речовин.

Пентагон каже, що ракета влучила в супутник, однак поки що з`ясовується, чи в результатi також знищено паливний бак, що було одним з декларованих завдань операції.

Оборонне вiдомство США твердить, що уламки супутника повиннi згорiти при входi в атмосферу Землі.

Росiя i Китай, як також деякi американські ескперти пiддали критицi збиття супутника, вважаючи, що справжньою метою операції було випробування ракети.

XS
SM
MD
LG