Спеціальні потреби

Буш закликав посилити боротьбу із ВІЛ/СНІДом в Африці


Президент Буш під час свого турне країнами Африки закликав Конгрес США подвоїти з 15 до 30 мільярдів доларів фінансування глобальної програми боротьби з ВІЛ/СНІДом в Африці. На поточний момент на континенті мешкає 22 мільйони осіб, заражених вірусом імунодефіциту, а це дві третини усіх ВІЛ-інфікованих у світі.

Якщо в Америці рейтинг популярності Президента Буша ледь перевищує 30%, то в Африці його портрети можна знайти всюди – від рекламних щитів до жіночих суконь. І ось чому. Ініційована Президентом Бушем глобальна програма боротьби зі СНІДом витратила за останні п’ять років понад 15 мільярдів доларів на цьому континенті. Сам Президент Джордж Буш зазначив:

“Ми допомогли боротися з пандемією, що могла дослівно знищити ціле покоління африканців”.

Навіть критики не можуть заперечувати успіх програми в Африці. В Танзанії, де 7% населення інфіковане ВІЛом, програма врятувала життя тисячам людей.

Ще три роки тому багато лікарень, немаючи дорогих антиретровірусних препаратів, відсилали хворих помирати додому. Тепер завдяки фінансуванню медзаклади допомагають усім пацієнтам, які приходять за допомогою.

Усе ж боротьба з пандемією ВІЛ/СНІДу далеко незавершена. Хвороба продовжує руйнувати сім’ї і калічити дітей. Працівниця міжнародної програми допомоги Емі Канінґем каже:

“П’ять років тому мало хто на цьому континенті отримував допомогу. Тепер вдалося загасити першочерговий вогонь, але це не означає, що полум’я не продовжує палати”.

І тим не менше, поступ у боротьбі з недугою на континенті важко заперечити.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG