Спеціальні потреби

Обама здобув перемогу на попередніх виборах у столиці


Попередні вибори у столиці США – Вашингтоні, та двох сусідніх штатах Вірджинія і Меріленд, що відбулися у вівторок, принесли досить несподівані результати. У демократів, в усіх трьох штатах з великим відривом переміг Барак Обама. Серед республіканців – перемогу святкував Джон МакКейн. Найбільше розчарування ці праймеріз принеслі Гілларі Клінтон, яка набрала вдвічі, а подекуди втричі менше голосів, ніж Обама.

Не чекаючи оголошення результатів, Клінтон одразу вилетіла в штат Техас, де попередні вибори відбудуться за три тижні. Лише впевнена перемога там, і ще в кількох штатах, дозволять їй продовжити перегони за президентську посаду.

Сенатор Барак Обама також не гаяв часу, і ще у вівторок вилетів у штат Вісконсин, де по відбудуться наступного вівторка:

“Ми виграли у Вашингтоні. Але цей рух не зупиниться поки ми не принесемо зміни у Вашингтон. І ми на шляху до цього”.

Чорношкірі виборці складають більшість у Вашингтоні. Саме вони забезпечили Обамі впевнену перемогу.

Сенатор Гілларі Клінтон з Вашингтона вилетіла в надзвичайно важливий для неї Техас. Вона проводила зустріч з численною латиноамериканською громадою в прикордонному місті Ель-Пасо. Вона розраховує на ці голоси і планує проїхати через весь Техас протягом наступних трьох тижнів.

Клінтон продовжує наполягати, що її досвід допоможе налагодити систему охорони здоров’я, збільшити зарплати і завершити війну в Іраку. Населення Техасу, переважно латиноамериканського походження пам’ятає, що економіка росла, коли президентом був Біл Клінтон.

Сенатор-республіканець Джон МакКейн насолоджувався своєю перемогою у Вірджинії. МакКейн вже здобув більше ніж дві третини необхідних для перемоги делегатів і майже гарантовано отримає республіканську номінацію. Втім, його конкурент Гакабі каже, що продовжуватиме боротьбу. МакКейн, під час голосування у Сенаті дружньо привітав з перемогою Барака Обаму, незважаючи не те, що той останнім часом його жорстко критикує.

Барак Обома: “Ми не можемо продовжувати витрачати гроші, яких в нас немає, продовжувати цю непотрібну війну. Ми не можемо продовжувати заганяти наших дітей у боргову яму”.

МакКейн обережний у прогнозах щодо того хто з демократів переможе:

“Ми насправді знаємо куди ці кандидати можуть завести нашу країну, і ми не дозволимо їм цього зробити”.

Наступного вівторка наступні три штати проводитимуть свої попередні вибори. Якщо у республіканців лідер вже чітко виділився, то демократи рахуватимуть кожен голос, щоб визначити переможця.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG