Спеціальні потреби

У США стартував космічний корабель ‘Атлантіс’


У четвер після довгих двох місяців очікувань успішно стартував космічний корабель “Атлантіс”. Протягом місії, що триватиме 11 днів, екіпаж шатла повинен пристикувати до міжнародної космічної станції європейський дослідницький модуль, на якому заплановано проводити різноманітні експерименти.

Місію, яка мала розпочатися ще два місяці тому, НАСА відклало через несправність датчиків пального. Прилади відремонтували, випробували і поставили на місце. Готові до виконання місії астронавти прибули у Флориду в понеділок. Командир шатла “Атлантіс” Стів Фрік зазначив:

“Система екодатчиків – критично важлива. Радію, що ми спромоглися їх відремонтувати. Я впевнений у їхній надійності. Гадаю, що у центрі імені Кеннеді та інших філіалах програми наші техніки , механіки, інженери – найкращі. Вони майстерно посадили корабель, відремонтували його і ми знову можемо летіти”.

Головне завдання нинішньої місії – монтаж на орбіті виготовленої Європейським Союзом масивної наукової лабораторії “Коламбус”.

Функція міжнародної космічної станції є першим етапом у підготовці польотів на Місяць, Марс чи інші планети. Щоб європейський модуль запрацював на орбіті, плануються три виходи у відкритий космос. Пізніше має відбутися монтаж ще однієї, японської лабораторії. Загалом у 2008-му на міжнародній космічній станції планують здійснити шість будівельних місій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG