Спеціальні потреби

БЮТ не виключає коаліції з Партією регіонів


Коаліція БЮТ і Партії регіонів можлива. Юлія Тимошенко ставить умови, але вже не каже, як раніш, категоричного “ні”. Сенсаційну заяву прем’єр зробила в інтерв’ю європейському каналові “Євроньюз”. Транскрипт оприлюднило на своєму сайті інтернет-видання “Українська правда”. На запитання – чи можна уявити таку ситуацію, коли за якихось умов у єдину коаліцію об’єдналися б Партія регіонів і Блок Тимошенко – лідерка БЮТ відповіла ствердно:

“Можна, але на умовах нашої команди, тобто із запровадженням 20 пунктів детінізації економіки і політики. Якщо Партія реґіонів до цього готова – велкам, як то кажуть, ласкаво просимо. Проте, судячи з останніх дій, які вони здійснювали при владі, то, на жаль, до таких прозорих умов життя як політики, так і клановий бізнес не завжди готові”.

Як наголосила Тимошенко, “з Партією регіонів ми будуємо співпрацю, проте це співпраця за європейськими нормами і стандартами: є влада, є опозиція. І ми сьогодні перша влада в країні, яка дає можливість опозиції дуже ретельно контролювати владу”.

“Таких прав опозиція більшості країн світу не має”, – додала прем’єр, зауваживши, що бачить функцію Партії регіонів у тому, щоб контролювати кожен крок влади. А влада, – пообіцяла вона – буде відкритою для контролю.

Пізніше, коментуючи зроблену заяву, Юлія Тимошенко ще раз наголосила, що бачить співпрацю з Партією регіонів виключно в форматі влада – опозиція.

“Я завжди послідовна у своїх діях і твердо можу сказати: як керівник уряду і лідер блоку, я співпрацюватиму з Партією регіонів як влада і опозиція”, – сказала Тимошенко журналістам. При цьому вона наголосила, що надзвичайно цінує нинішню демократичну коаліцію і ту єдність, що існує між президентом, урядом і коаліцією в парламенті.

А на прес-конференції, що відбулася по закінченню засідання уряду, очільниця Кабміну запевнила журналістів, що їй не забракне терпіння знаходити порозуміння з президентом:

“На початку роботи можуть бути якісь шорсткуватості, однак мого терпіння вистачить настільки, наскільки треба”.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG