Спеціальні потреби

Юлія Тимошенко готова подати руку інвесторам


Керівник українського уряду Юлія Тимошенко намагалася знайти спільну мову з інвесторами. Ті скаржилися їй на засилля корупції, продажність суддів і проблеми із податковою. Прем’єрка обіцяла швидкі зміни на краще.

Чверть мільярда доларів не можуть отримати американські підприємства, які займаються переробкою зерна. Ці гроші заборгував їм український уряд. Він роками не відшкодовує сплачений податок на додану вартість. У цьому сумному рейтингу Україна – на першому місці, каже президент Американсько-української бізнес-ради Морґан Вільямс. Не допомагають ні суди, ні клопотання Уряду Сполучених Штатів:

“Ці компанії – головні інвестори в українську економіку. Деякі з них вклали 500, 600, 700 мільйонів доларів. Вони не хочуть йти з України, бо мають плани й надалі розвивати свій бізнес. Але поки вони не отримають цих грошей, вони цього не робитимуть. Не буде нових робочих місць, додаткових доходів у бюджет”.

Подібних прикладів нехтування інтересами закордонних інвесторів в Україні – безліч. Як і багато інших бізнесменів Вільямс прийшов поскаржитися на ці проблеми урядовцям. Підприємців спеціально покликала Юлія Тимошенко. Разом із командою їй довелося вислухати багато неприємних закидів.

Голова представництва Європейського банку реконструкції і розвитку Камен Захарієв зазначив:

“Рівень розвитку бізнесу значно випередив рівень законів, які є в країні. Ваші закони дозволяють викинути на вулицю дрібних акціонерів. Одним рішенням суду можна позбавити контролю над підприємством власника 51% акцій. І потім розповідати, що у нас є біржа. Яка біржа? Це - якесь казино”.

Тимошенко каже, що про проблеми бізнесу знає. Підприємці їй навіть книжку подарували, яка так і назвається “Перешкоди для інвестування в Україні”. Натомість вона вже почала складати інший документ у якому – пропозиції, як змінити ситуацію на краще. Засловами Тимошенко доповнювати його можуть і самі підпиємці:

“Осмислюємо, що ми сьогодні один від одного почули. І завтра вранці ми прокидаємося, відкриваємо урядовий сайт, де знаходиться таблиця щодо покращення інвестиційного клімату. І починаємо спільно працювати”.

Тимошенко готова подати руку всім, хто вкладатиме гроші в економіку України. Обіцяє швидко навести лад на митниці, з поверненням ПДВ і приборкати корупцію.

Морґан Вільямс вийшов із зустрічі натхненним. Каже – попередні уряди гроші повнути навіть не обіцяли.

“Ми оптимістичні, тому що вони зрозуміли, що проблема існує і вони працюватимуть, щоб вирішити її. Але ми в це повіримо, коли отримаємо наші гроші”.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG