Спеціальні потреби

Кампанiя у США входить у вирiшальний етап


За оцінками політичних експертів, наступні два тижні виборчих перегонів в Сполучених Штатах – вирішальні. Попередні вибори у Флориді мають вказати на можливого єдиного кандидата в президенти від Республіканської партії. Для демократів полем битви стане штат Південна Кароліна. Нагадаємо, що боротьба зараз ведеться не стільки за голоси виборців, скільки за кількість делегатів, які представлятимуть того чи іншого кандидата на Національних партійних з’їздах. Саме ці зібрання висуватимуть єдиного кандидата від кожної партії на посаду президента США.

Перемога сенатора Джона МакКейна в Південній Кароліні стала його серйозною заявкою на номінацію. Друге місце Майка Гакабі серйозно послабило його позиції. Адже в Південній Кароліні мешкає його основна електоральна база – релігійні консерватори. А от Міт Ромні, який хоча і пройшов в Південній Кароліні четвертим, має на сьогодні найбільшу кількість делегатів. I вiн каже, що коли прийде супер-вівторок – як називають 5-е лютого, коли попереднi голосування проходитимуть одночасно у понад двох десятках штатiв – я буду знову на коні.

Попередні вибори відбуваються в кожному штаті США. Втім, не всі штати є рівними за кількістю делегатів, які їх представлятимуть на Національних партійних з’їздах. Флорида, де праймеріз відбудуться наприкінці січня – штат із великою кількістю делегатів. Виборча стратегія республiканця Рудольфа Джуліані – виграти Флориду та звідти почати переможну ходу країною. Але опитування показують, що ця цікава задумка призвела до падіння популярності колишнього мера Нью-Йорку.

На думку політичного технолога Республіканської партії Майкла Доуда, Флорида стане передвісником того, хто стане переможцем 5-го лютого, i 5-те лютого фактично визначить переможцiв перегонiв змагання.

Тим часом демократи намагаються завоювати Південну Кароліну, де чорношкіре населення складає понад половину демократичного електорату. Пастор Баптистсьої церкви Брукленда Чарльз Джексон вважає, що найбільша підтримка буде надана сенатору з Іллінойсу Бараку Обамі. Втiм i вiн визнає, що багато залежить від того, чи може Обама бути обраним.

Н варто недооцінювати і Гіларі Клінтон. Обидва Клінтони популярні серед чорношкірого населення. А чоловік Гiларi Бiлл навіть отримав прізвисько “перший чорношкірий президент Америки”.

Як вважає полiтолог Унiверситету Джорджа Мейсона Майкл Фонтрой, люди дивляться скрізь расу. Вони шукають людину, яка зможе краще виконувати повноваження президента.

Хоч серед провiдних претендентiв-демократiв фiгурує також колишнiй сенатор з Пiвнiчної Каролiни Джон Едвардс, експерти сходяться на думцi, що реальнi шанси на номiнацiю в цьому таборi мають лише Гіларі Клінтон та Барак Обама. Втiм пророкувати, хто з них представлятиме демократів на виборах президента США, поки що нiхто не збирається.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG