Спеціальні потреби

Українцi безплатно їздитимуть в Європу


Українці безплатно їздитимуть в Європу, проте їм доведеться опікуватись “нелегалами”. Верховна Рада ратифікувала угоди між Україною і Європейським Союзом про спрощення візового режиму та про реадмісію.

Журналісти, студенти, діячі мистецтв відтепер безплатно отримуватимуть багаторазові візи в країни ЄС. Сьогодні Верховна Рада ратифікувала угоду про спрощення візового режиму між Україною і Євросоюзом. “За” дружно проголосували 413 депутатів із 447, зареєстрованих у сесійній залі. Після набуття угодою чинності безплатними візами користуватимуться 12 категорій українських громадян – крім учнівської молоді та працівників творчих професій, це також спортсмени, науковці, професійні перевізники та близькі родичі тих українців, які мають дозвіл на проживання в країнах Європейського Союзу. Безплатні візи матимуть, крім того, особи, що подорожують з гуманітарною метою або для невідкладного лікування.

Разом з угодою про спрощене оформлення віз, Верховна Рада ратифікувала угоду про реадмісію. Охочих підтримати цю угоду виявилось значно менше – 226 народних депутатів. Зокрема, не голосували у повному складі фракції КПУ та Блоку Литвина, а Партія регіонів дала тільки 2 голоси “за”.

Угода про реадмісію передбачає повернення додому тих осіб, які порушують умови в`їзду чи перебування в одній із країн – членів ЄС. Зокрема, Україна зобов`язується приймати без зайвих формальностей власних громадян – порушників та громадян третіх держав, за умови пред`явлення відповідних доказів.

Фракції Верховної Ради, які відмовились підтримати угоду про реадмісію, аргументували свою позицію небажанням перетворювати Україну на, як було сказано під час обговорення, “анклав для нелегалів”. Водночас прихильники угоди наголосили на тому, що її ратифікація була однією з умов надання Україні спрощеного візового режиму.

Сьогоднішнє рішення парламенту завершує процедуру ратифікації Угоди між Україною та ЄС про спрощений режим видачі віз та про реадмісію. Європейський Союз, зі свого боку, ратифікував ці угоди в листопаді минулого року.

XS
SM
MD
LG