Спеціальні потреби

Республіканці провели черговий раунд дебатiвПретенденти на посаду президента від Республіканської партії провели чергові теледебати. Виступаючи у Південнiй Каролінi, вони висловили свої погляди на вирішення іпотечної кризи, рецесії, безробіття та проблеми нелегальної імміграції у США.

Протягом 90 хвилин республіканські претенденти фактично промовляли до виборців у штатах Мічиган і Південна Кароліна, оскільки саме там відбудеться наступний раунд попередніх виборів. Аналітики кажуть, що у той час, як економічна стабільність і збереження робочих місяць є пріоритетними для виборців у Мічигані - батьківщині автомобілебудування, то електорат Південної Кароліни більше турбує проблема нелегалів.

Джон МакКейн - переможець останніх виборів у Нью-Гемпширі і лідер соціологічних досліджень у Мічигані не вважає, що Америці загрожує рецесія, не дивлячись на той факт, що у двох вище згаданих штатах найвищі у країні показники безробіття. Виправити економічний стан, на його думку, можна скоротивши витрати.

«Необхідно зупинити витрати. У разі обрання мене президентом, я знаю як це зробити. Зупинення витрат - найкраще, що може статися з американською економікою».

Натомість Мітт Ромні, який за опитуваннями мало що відстає від МакКейна і розраховує на перемогу у Мічигані, де його батько свого часу був губернатором, обіцяв боротися за кожне робоче місце. «Ми станемо на захист місць праці американців і доб'ємося зростання економіки», - запевнив вiн глядачiв теледебатiв.

Майк Гакабі, сподіваючись повторити успіх Айови, де він став лідером перегонів, також не вірить, що Америці загрожує рецесія, хоча і визнав, що криза іпотечних кредитів, охорона здоров'я, коштовна освіта і дорогий бензин становлять серйозну загрозу економіці.

З усіх претендентів лише Рон Пол сказав, що в Америці настала рецесія. «І стане ще гірше, якщо продовжимо помилки минулого, як наприклад штучне стимулювання економіки шляхом заниження процентних ставок».

Чимало уваги учасники дебатів присвятили питанню боротьби з нелегальною імміграцією. Колишній сенатор і актор Фред Томпсон, який багато зустрічався з виборцями у Південній Кароліні, пропонує розв'язати проблему нелегалів посиленням захисту кордонів.

«Ми повинні стати країною високих огорож і широко відкритих воріт, і ми повинні вирішувати, коли ворота відкривати, а коли їх зачиняти».


А колишній мер Нью-Йорка Рудольф Джуліані пропонує реалізувати на національну рівні програму, яку він свого часу розпочав в місті, і яка принесла позитивні результати.

«Моя імміграційна політика сприяла падінню злочинності в Нью-Йорку. Я також дозволив дітям нелегалів ходити в школу, а що залишається робити, коли у тебе в місті 70 тисяч таких дітей? Залишити їх на вулиці?».

Кому з республіканських претендентiв виборці віддадуть перевагу стане відомо вже цього тижня. Попередні вибори у Мічигані відбудуться 15-го, а в Південній Кароліні – 19-го січня.


Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG