Спеціальні потреби

Ющенко привiтав Саакашвiлi з перемогою


Президент України Вiктор Ющенко ще до оголошення офіційних результатів виборів у Грузії привітав Михаїла Саакашвілі з перемогою. А тим часом грузинська опозиція заявляє про фальсифікацію підрахунків голосів, спираючись, серед іншого, на екзит-пол, проведений невідомим українським центром.

Про привiтання Віктором Ющенком Михаїла Саакашвілі повідомила прес-служба Президента України. Як сказано у повідомленні, під час телефонної розмови Ющенко і Саакашвілі обговорили також перспективи двосторонніх відносин, а новообраний грузинський президент запросив свого українського колегу в Тбілісі на церемонію інавгурації.

Запрошення взяти участь в інавгураційних урочистостях ще раніше отримала також прем`єр-міністр Юлія Тимошенко, яка першою з українських керівників привітала Саакашвілі з перемогою.

Втім, офіційні результати достроковоих президентських виборів, що відбулися в Грузії 5 січня, наразі не оголошені. Грузинський Центрвиборчком закінчує підрахунок голосів, обіцяючи поставити останню крапку увечері у вівторок. Згідно з попередніми даними ЦВК, Михаїл Саакашвілі лідирує з понад 52-ма відсотками голосів. Таким чином, у нього є всі шанси вибороти президентство уже в першому турі, для перемоги в якому потрібно здобути 50% плюс один голос. Основний конкурент Михаїла Саакашвілі, кандидат від об`єднаної опозиції Леван Гачечиладзе, за даними ЦВК, набрав удвічі менше – майже 25% голосів.

А тим часом грузинська опозиція готується оскаржити результати виборів. Опозиційний кандидат Гачечиладзе заявив, що в нього вкрадено півмільйона голосів, і звинуватив голову Центрвиборчкому у фальсифікації підсумків голосування. Сьогодні увечері опозиціонери планують оприлюднити наявну в них інформацію про порушення на виборах. За їхніми даними, на виборах переміг саме Леван Гачечиладзе. Об`єднана опозиція наводить цифри, цілком відмінні від даних ЦВК та результатів чотирьох грузинських екзит-полів, і спирається на дані альтернативного екзит-полу “Грузія-2008”, коріння якого веде в Україну.

За даними цього дослідження, проведеного на виході з виборчих дільниць українським інформаційно-аналітичним центром “Загальноєвропейська справа”, опозиціонер Гачечиладзе набрав 31% голосів, а Саакашвілі – 24%. Водночас як стверджують авторитетні українські соціологи та спостерігачі, що працюють на виборах в Грузії, у самій Україні не знають ані центру “Загальноєвропейська справа”, ані соціолога Леоніда Білоусова, який його нiбито очолює.

А між тим грузинська опозиція погрожує масовими акціями протесту у разі, якщо ЦВК Грузії не ухвалить рішення провести другий тур президентських виборів. Про це заявив у вівторок Гачечиладзе. Серія протестних акцій має розпочатися 13 січня.

XS
SM
MD
LG