Спеціальні потреби

Верховна Рада України працює над Бюджетом-2008


Верховна Рада України у передноворічні дні займатиметься ухваленням бюджету на наступний рік. Документ, розроблений рекордними темпами, вже передали до парламенту.

Уряд від моменту свого призначення займався документом, який назвали «Бюджет України 2008». Тепер депутати в парламенті мають його схвалити.

Кількасот сторінок проекту передали до Верховної Ради вчора під вечір, і до вечора четверга приймалися депутатські поправки. За цей час навіть побіжно ознайомитися з документом складно – нарікають депутати від опозиції. Однак, Бюджетний комітет ради вже почав над ним працювати і схвалив постанову з рекомендацією прийняти в першому читанні внесений Кабінетом Міністрів законопроект «Про державний бюджет України на 2008 рік».

Сьогодні ввечері з приводу бюджету доповідатиме міністр фінансів Віктор Пинзеник. Поки що відомі основні цифри - з доходами 215,4 млрд. гривень, видатками - 235,4 млрд. гривень, дефіцитом 18,5 млрд. гривень.

На розгляд бюджету в першому читанні в парламенті зареєструвалися 284 депутати, тобто розглядати документ прийшло три фракції – дві з більшості Наша Україна та БЮТ та фракція блоку Литвина, предстанвик якого Микола Деркач очолює Бюджетний комітет Ради.

Графік роботи над бюджетом більш ніж напружений. Сьогодні ввечері депутати слухатимуть міністра фінансів, ввечері бюджетний комiтет розглядатиме внесені депутатами поправки, а вночі це все розглядатиме уряд.

Доопрацьований проект бюджету має бути внесений до сесійної зали знову вже у п`ятницю, 28 грудня. Оптимісти вважають, що за наявності політичної волі цього ж дня він буде проголосований в Раді i що в Новий Рік Україна увійде не лише з новим урядом, але й з новим бюджетом.

Водночас, опозиція вже жорстко скритикувала цей документ, назвавши його «бюджетом-обманом». «Не підкріплений жодними розрахунками, грунтований на ілюзорних, дослівно взятих зі стелі цифрах, які стосуються, зокрема, дохідної частини, цей проект є відвертою авантюрою, яку коаліція-227 підсунула парламенту і буде намагатися проштовхнути», - заявляють «регiонали», вважаючи, що це робиться «винятково для галочки, для звіту, для самої констатації факту про те, що бюджет, мовляв, прийнято».

Партія регіонів заявляє, що «навіть побіжний аналіз цього, з дозволу сказати, документу вражає некомпетентністю і відірваністю від реалій».

«У проекті бюджету на 2008 рiк передбачається отримати від приватизації 11 млрд. гривень. Крім того, прогноз додаткових надходжень від приватизації – 12 млрд. гривень. Це абсолютно нереальні цифри», - сказано в заяві.

Партія регіонів заявляє, що «Україна за всі роки приватизації отримала менше, ніж тепер хтось бажає за один рік» і найбільше її занепокоєння викликає «ріст податкового навантаження, яке неодмінно буде галопувати у разі ухвалення цього проекту».

Нагадаємо, раніше, бюджет уряду Тимошенко у 2005 також назвали соціально орієнтованим i не спрямованим на стимулювання економіки. Водночас, саме Тимошенко належить рекорд України з виконання приватизації, їй вдалося отримати за комбінат Криворіжсталь п`ять мільярдів доларів.

XS
SM
MD
LG