Спеціальні потреби

Росія і США сперечаються за більший вплив на Україну (ВIДЕО)Світова преса продовжує коментувати обрання американським журналом “Тайм” Президента Росії Володимира Путіна людиною року. Так іспанське видання “Кор'єре де ла Сера” назвало рішення “Тайм” – “аморальним вибором продиктованим страхом”.

Свою думку щодо вибору “Тайм” висловив і колишній державний секретар США Генрі Кісінджер: “Можливо Путін і буде вважатись основною фігурою в історії своєї країни, але він не демократ”.

Президент Буш, якого журнал “Тайм” називав людиною року двічі, учора під час своєї останньої у цьому році прес-конференції у Білому домі пожартував, що тепер в нього буде нагода побачити Путіна на такій собі зустрічі людей року усіх часів. Щоправда він не знає коли вона буде і чи буде взагалі.

Пожартувавши, Президент США виловив свою думку, чому журнал “Тайм” назвав людиною року 2007 саме Володимира Путіна:

“Я ще не читав статті, але я думаю, що його вибрали людиною року, бо він дійсно є впливовим лідером. Але ключове питання тут – до якої міри він є впливовим лідером і як виглядатиме його країна через десять років”.

Редакція журналу “Тайм”, яка щороку називає когось людиною року у світі, каже що була готова до того, що цьогорічне рішення може викликати багато критики. Адже постать Путіна дуже неоднозначно сприймається зараз у світі. Втім, редактори “Тайм” віддають належне Путіну за повернення певної стабільності в Росію, зміцнення її політичних та економічних позицій у світі. Заступник головного редактора журналу Аді Ігнатіус зазначає:

“Так ми обрали Путіна людиною року, і дозвольте мені вам пояснити, що звання “Людина року” не є честю чи привілеєм. Ми не говоримо, що це хороша людина, чи погана людина. Але це людина, яка найбільше впливала на світ у 2007 році і матиме вплив на нього в майбутньому”.

У своєму інтерв’ю журналу “Тайм” Володимир Путін, несподівано для багатьох багато говорив про ситуацію в Україні, зокрема про те, що Сполучені Штати чинять негативний влив на Україну, чим значно їй шкодять. Серед його заяв можна почути, що саме США розділили політиків в Україні на прозахідних і проросійських, а це в свою чергу підриває територіальну цілісність України, її суверенітет і фактично руйнує Україну.

Посол України в США Олег Шамшур вважає, що Україна є достатньо сильною, щоб протистояти будь-яким зовнішнім впливам на свою внутрішню політику:

“Перш за все я хотів би відзначити, що з 1991-го року, із встановленням української незалежної держави ми довели свою спроможність самостійно визначати і зовнішню, і внутрішню політику. Незалежно від будь-яких спроб впливати на цей процес.

Що стосується Сполучених Штатів, то я вважаю, що в Сполучених Штатах ми завжди бачили країну, яка надавала допомогу і сприяння у становленні України як незалежної суверенної держави, надавали нам допомогу у створенні і розбудові демократичних інституцій і безумовно це не втручання, а саме допомога з боку зацікавленого дружнього народу”.

Колишній посол Сполучених Штатів в Україні, а тепер старший радник центру Стратегічних і міжнародних досліджень у Вашингтоні Стівен Пайфер щиро здивований звинуваченнями Путіна:

“Дуже іронічно, що саме від пана Путіна звучать ці звинувачення. Якщо ви повернетесь до 2004-го року, до виборів в Україні – то саме Путін приїжджав в Україну за п’ять днів до виборів, фактично проводячи агітацію за Віктора Януковича. Перед другим туром виборів він знову приїжджав в Україну, допомагаючи Януковичу. А потім, наступного дня після другого туру вибрів, ще навіть перед офіційним оголошенням результатів Виборчою комісією, Путін надіслав Януковичу листівку де привітав з перемогою на виборах. Це для мене малює дещо іншу картинку від того, як про це говорить пан Путін”.

Стівен Пайфер, наголосив, що насправді Cполучені Штати вважають пряме втручання в українські справи з боку будь-якої країни дією з протилежним результатом. Адже українці не люблять коли хто-небудь диктує їм що робити. На думку Пайфера візити Путіна в 2004-му році в Україну насправді не допомогли Януковичу, а відібрали у нього голоси. Те ж саме відбувається зараз. Намагання Росії економічними методами тиснути на Україну – змушує багатьох українців більш прихильно ставитися до Заходу. [Повне iнтерв`ю з послом Пайфером мовою оригiналу читайте тут.]

Сьогодні ж впливове видання “Вол Стріт Джорнал” у статті під назвою “Україні дано другий шанс” називає однією з головних проблем України – корупцію. Корупція серйозно позначається на національній безпеці України, оскільки досить корумпованим є енергетичний сектор. Повсюдне хабарництво, пише видання зіргало ключову роль у затвердженні української залежності від російського газу. Водночас, коментуючи обіцяні новим урядом антикорупційні заходи, автори статті наголошують, що вони не повинні бути інструментом політичної боротьби. Розслідування повинні торкнутись не тільки опозиціонерів, а чиновників усього політичного спектру – до кого вони б не привели.

XS
SM
MD
LG