Спеціальні потреби

Шенгенська зона розширила свої кордони


Європейський Союз усунув прикордонний паспортний контроль для громадян дев’яти своїх найновіших членів. Це означає, що віднині Польщу, Угорщину, Республіку Чехію, Словаччину, Словенію, Естонію, Латвію, Литву та Мальту приєднано до так званої Шенгенської зони вільного подорожування.

Східно-німецьке місто Зіттау межує з Чехією та Польщею. Чорнобілий шлагбаум на перепускному пункті тут символічно підняли Канцлер Німеччини Ангела Меркель, Прем’єр-міністр Польщі Дональд Таск та Президент Європейської Комісії Хосе Мануель Баррозу.

На урочистій церемонії Бароссо взяв у руки вже нікому не потрібний прикордонний знак та назвав його археологічною реліквією.

Ще за декілька годин перед цією церемонією, посадовці Польщі та Німеччини зібралися на перепускному пункті у Франкфурті на Одері. Тут символічним перерізанням червоної стрічки був знятий паспортний контроль для подорожуючих.
“Віва Європа!” – проголосив Прем’єр-міністр Португалії Хосе Сократеc. Громадяни його країни віднині без перевірки паспортів зможуть долати відстань у чотири тисячі кілометрів, аж до самої Естонії.

Утім усунення перешкоди змусило Європейський Союз посилити контроль східних кордонів, щоб запобігти проникненню на його територію кримінальних елементів та нелегальних іммігрантів.

Як відомо, передова у боротьбі ЄС з нелегалами точиться на південних берегах, до яких вирушають у морем тисячі жителів бідних африканських країн, ризикуючи життям. Ідеться про береги Іспанії, Італії, Мальти та Греції. Також чисельні мігранти з Близького Сходу і Азії, у пошуках роботи, просочуються в ЄС з Туреччини і Балканського півострова.

Тому приєднатися до Шенгенської угоди Польща, Угорщина, Республіка Чехія, Словаччина, Словенія, Естонія, Латвія, Литва та Мальта, які набули членство у Європейському Союзі ще 2004-го року, можуть не відразу, а лише після того як доведуть до рівня європейських норм спроможності своєї поліції та берегової охорони.

XS
SM
MD
LG