Спеціальні потреби

Фермерство на дахах може стати реальністю у Нью-Йорку?


Загроза глобального потепління, що зростає з кожним днем, все частіше змушує людей задуматися як розв’язати цю проблему. У Нью-Йорку – одному із найбільш забруднених міст світу, група дослідників пропонує ідею раціонального розміщення ферм на дахах. На науковій баржі у Нью-Йорку овочі без ґрунту вирощують вже сьогодні. Цю баржу можна назвати теплицею на воді. Бенджамін Линслей є керівником відділу зв’язків з громадськістю природоохоронної організації “Нью-Йорк Сан Воркс”, яка курує цей проект:

“Наукова баржа є навчальним проектом. Це прототип екологічної міської ферми. До таких міст як Нью-Йорк продукти довозять в середньому з відстані 24 кілометрів. Щоденне транспортування продуктів та зберігання їх при холодній температурі, зумовлює значні об’єми викиду вуглецю. Тому засновники цієї організації хотіли дізнатися, чи можливо вирощувати овочі у місті, не загрожуючи довкіллю”.

Звичайні ферми використовують величезну кількість води і можуть забруднювати довкілля добривами та пестицидами. Натомість наукова баржа використовує систему тепличного вирощення рослин, які не потребують ґрунту і споживають води у чотири рази менше, ніж традиційні ферми. Линслей каже, що наукова баржа не викидає вуглецю взагалі, оскільки вона використовує енергію сонця, вітру та біопаливо:

“Наукова баржа сама забезпечує себе енергією, більшість якої ми дістаємо з цих двох сонячних панелей. Власне це два сонячних комплекти, кожен з яких має по шість сонячних панелей”.

Линслей каже, що баржа є просто класною кімнатою, де можна ознайомити людей з екологічним фермерством. Але сам проект значно складніший:

“Теоретично площа дахів у Нью-Йорку, яких не використовують, сягає п’ять тисяч гектарів. Якщо б ми використовували їх для вирощування овочів таким способом, який ми тут демонструємо, то цих продуктів вистачило б для 15 мільйонів людей. А це, очевидно, значно більше, аніж самих мешканців Нью-Йорка”.

І багато нью-йоркців, серед яких і Гімей Ромен, від цієї ідеї в захопленні:

“Це було б чудово. Сюди не доходить багато сонця чи вітру. Але на дахах цих хмарочосів сонця та вітру значно більше, і їхню енергію можна використовувати. Для Нью-Йорка це була б чудова ідея. Що вище ви піднімаєтесь, то більше енергії можете отримати. Зараз ми її просто втрачаємо”.

Линслей сподівається: чим більше людей довідається про переваги екологічного міського фермерства, тим швидше вдасться реалізувати їхню мрію про садівництво на дахах.

XS
SM
MD
LG