Спеціальні потреби

Сотні палестинців виживають завдяки ізраїльським смітникам


Для палестинців на Західному березі, які живуть неподалік ізраїльських поселень, кожен день є своєрідною боротьбою за виживання. Для багатьох із них головним джерелом щоденного прибутку стали смітники у місті Хеврон. Вантажівки, які щодня курсують до звалища, звозять сміття переважно з ізраїльських поселень, розташованих неподалік. І це є головним джерелом прибутку для молодих палестинських хлопців, які тут живуть.

32-річний Феріс Рабае – годувальник п’ятьох дітей, утримує свою сім’ю саме завдяки тому, що він підбирає на смітнику і що може перепродати на базарі. Феріс заробляє від п’яти до двадцяти доларів на день з того, що знаходить на звалищі. Він каже, що підбирає усе, що має якусь вартість – метал, олово, будь-що.

Багатьох хлопців, які мали б бути у школі, їхні сім’ї натомість посилають сюди. І хоч заробляють вони зовсім небагато, життя змушує їх бути тут.

Медики кажуть, що збирачі сміття на Західному березі мають багато проблем із здоров’ям. Найбільш поширені респіраторні захворювання, щоденні порізи та інфекції від порпання у смітті. Дві найбільші проблеми із здоров’ям Феріса Рабае – це постійний біль у спині та багато проблем із диханням.

Усі свої знахідки за день Феріс приносить додому та чистить. Потім його п’ятеро дітей сортують речі, готуючи їх до продажу на ринку поблизу. Феріс каже, що діти страждають від астми, а його дружина, яка очікує шосту дитину, занадто хвора, щоб допомогти.

Іноді Феріс знаходить справді цінні речі, як от комп’ютерні деталі. Він сконструював декілька комп’ютерів із частин, які знайшов на смітнику. Євреї зазвичай викидають такі речі під час святкового сезону. За останніх шість років Інтифади 70% мешканців села ходять на це звалище.

Феріс каже, що сьогодні справи йдуть непогано. Наближається зима, і людям буде потрібне взуття, яке він знайшов на смітнику, завдяки якому виживають сотні палестинських сімей.

Відео - найголовніше

Спікер Майк Джонсон представив план допомоги Києву. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:03 0:00
XS
SM
MD
LG