Спеціальні потреби

Контроверсійна фотовиставка американських політиків


У головному будинку публічної бібліотеки Нью-Йорка відкрилась маленька фотовиставка, яка викликала велику суперечку. Тут розмістили портрети Президента Буша та його найближчого оточення зроблені так, начебто ці люди були арештовані поліцією і сфотографовані для особистої справи.

Бібліотека Нью-Йорка – місце куди приходять за знаннями. У ці дні, у перерві між читанням розумних книжок, відвідувачі мають можливість відволіктися і подивитися на фотографії Джорджа Буша, Ричарда Чейні, Державного секретаря Кондолізи Райс та інших посадовців Адміністрації Буша. Портрети зроблені у вигляді поліцейських фотографій, і перед кожним знімком стоїть справжня дата коли той чи інший політик зробив якусь заяву стосовно Іраку. Відвідувачі вважають цю оригінальну виставку проявом свободи слова.

Бібліотека утримують на державні кошти, то ж відразу виникло питання – чи місце політичній сатирі у її приміщенні. Директор бібліотеки Девід Ферейро не бачить у цьому нічого поганого:

“Бібліотека намагається не вдаватися до цензури. Я думаю, якщо б ми виключили подібні матеріали з нашої колекції, то це б була форма цензури”.

Якщо фотографій недостатньо, тут же можна почути промови посадовців та звуки дверей у в’язниці. Виставка у нью-йоркській бібліотеки триватиме до кінця січня.

XS
SM
MD
LG