Спеціальні потреби

Актуально

Телеканал ‘АТВ’ звинувачують в антиукраїнській діяльності

Діяльність телеканалу “АТВ” в Одесі викликає занепокоєння у Національної ради з питань телебачення і радіомовлення. Українські патріотичні організації провели у Києві акцію протесту біля Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення. Організатором заходу виступив “Комітет захисту прав телеглядачів”.

Учасники акції вимагали заборонити діяльність в Україні всіх антиукраїнських телеканалів, і в першу чергу – одеського телеканалу “АТВ”. Відверта пропаганда російського шовінізму, повне порушення умов ліцензії та постійне ображання честі та гідності українців, за словами учасників акції, викликало обурення громадськості не тільки на Одещині, але і в інших регіонах України.

Пікет підтримали суспільні та мистецькі діячі України. Зі своїми зверненнями виступили відомий український кінорежисер Олександр Муратов, голова Українського літературного інституту, заступник профспілки Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Письмове звернення підписали українські письменники та видавці брати Капранови, видавництво “Просвіта” та інші.

У рамках пікетування відбулася мистецька акція “Повернемо бруд, який на нас виливає телебачення”. Було розгорнуто інсталяцію з десяти телевізорів та такої ж кількості унітазів. З телевізорів лунала шовіністична пропаганда телеканалу “АТВ”, її продукти стікали у належне для цього місце – в унітази.

Учасники акції вручили звернення, підписане низкою відомих українських митців та патріотичних організацій голові Національної Ради – Віталію Шевченку. Останній пообіцяв, що вже 3 грудня буде розпочато розслідування, за результатами якого будуть вжиті адекватні заходи:

“З весни цього року ми не раз порушували цю тему. В нас вже кілька разів виникали проблеми з керівництвом телеканалу “ АТВ”, тому ми знаємо про всю їхню діяльність. Відео з окремих передач цього телеканалу, яке нещодавно з’явилося в Інтернеті дуже обурило громадськість. І це зрозуміло – з чисто морально-людських міркувань. Третього грудня наша комісія проведе контрольну перевірку діяльності телеканалу. Окремі моменти з ефіру будуть передані в правоохоронні органи для розгляду на факт порушення адміністративного та кримінального законодавства України”.

На запитання, які саме санкції можуть очікувати одеський телеканал, Віталій Шевченко відповів:

“Я можу про це казати тільки після спеціальної перевірки. Думаю, до середини грудня ми матимемо всі необхідні матеріали, щоб виносити якісь рішення. Ступінь покарання буде залежати ще і від того, яку відповідь дадуть правоохоронні органи. Якщо вони вбачають тут порушення, передбаченні Карним кодексом, то відповідь буде жорсткою”.

Учасники пікету пообіцяли голові Національної ради з питань телебачення і радіомовлення України, що у разі відсутності належної реакції на діяльність одеського телеканалу “АТВ” пікети та інші акції протесту будуть тривати безстроково. Аби добитись справедливості Українська патріотична громадськість готова організувати пікети біля Секретаріату Президента України та Кабінету Міністрів України.

Всі новини дня

Померла сенаторка США Даян Файнстайн, яка підтримувала Україну

Сенаторка-демократка від штату Каліфорнія Даян Файнстайн

Сенаторка-демократка від штату Каліфоронія Даян Файнстайн померла у віці 90 років.

Файнстaйн була найстаршою членкинею Сенату, її політична кар'єра тривала понад півстоліття. Вона активно просувала законодавчі ініціативи з таких питань, як контроль над зброєю та навколишнє середовище.

"Немає кращого прикладу, ніж її вміла законотворча діяльність та чиста сила волі, коли вона перетворила пристрасть на мету та очолила боротьбу за заборону штурмової зброї. Даян залишила свій слід в усьому, від національної безпеки до навколишнього середовища, до захисту громадянських свобод. Вона увійшла в історію багатьма способами, і наша країна буде користуватися її спадщиною протягом багатьох поколінь", - заявив у п'ятницю, 29 вересня, президент США Джо Байден.

"Часто - єдина жінка в кімнаті, Даян була прикладом наслідування для багатьох американців. ... Вона мала величезний вплив на молодих жінок-лідерів, для яких вона щедро відкривала двері. Даян була жорсткою, гострою, завжди підготовленою та ніколи не завдавала удару, але вона також була добрим і відданим другом", - мовиться у заяві президента США.

В останні роки у Файнстайн були дедалі помітніші проблеми зі здоров’ям і пам’яттю, а також конфлікт зі своїми колегами-демократами через її відмову піти у відставку.

Вона планувала піти на пенсію в кінці свого поточного терміну в 2024 році.

Смерть Файнстайн залишає вакантним її місце в Сенаті. Тепер губернатор Каліфорнії Гевін Ньюсом має призначити її тимчасового наступника.

Файнстайн була однією з перших законодавців, яка рішуче засудила вторгнення РФ в Україну. Сентаорка виступала за підтримку України та посилення партнерів по НАТО американськими військовими.

"Непотрібні атаки Путіна роблять очевидним, що він не в змозі прийняти вільну і демократичну Україну. Народ України має право на вільний і відкритий уряд, і Сполучені Штати повинні підтримувати його", - йшлося у заяві Файнстайн від 22 лютого 2022 року, за два дні до повномасштабного вторгнення в Україну.

Після початку російської війни сенаторка Файнстайн підтримувала ініціативи, де засуджувала російську військову окупацію, анексію Криму визнавала неспровокованою агресією, порушеннм міжнародних норм та загрозою міжнародній стабільності.

Британія запровадила санкції щодо російської ЦВК та посадовців через псевдовибори в окупованій Україні

Виборча комісія у Москві. Фото: Alexander NEMENOV / AFP

Британія запровадила санкції щодо російських чиновників, про це повідомила пресслужба британського уряду 29 вересня.

"Британія запровадить санкції щодо 11 нових осіб у відповідь на спроби Росії використати фіктивні вибори, аби узаконити свій незаконний контроль над Херсонською, Запорізькою, Донецькою, Луганською областями і Кримом, які є частиною суверенної території України", – йдеться в повідомленні МЗС країни.

Санкції передбачають обмеження на пересування підсанкційних осіб та рух фінансів.

Серед інших, під санкції потрапили Центральна виборча комісія Росії та низка російських високопосадовців:

  • секретарка російської ЦВК Наталія Бударіна
  • голова окупаційного "уряду" на окупованій Херсонщині Андрій Алексєєнко
  • голова так званої виборчої комісії в окупованій частині Херсонської області Марина Захарова

Британський уряд назвав організовані окупаційною владою псевдовибори на захоплених Росією територіях "спробою нормалізувати нелегітимний контроль Росії над суверенною українською територією".

"Не можна проводити "вибори" в чужій країні. Британія ніколи не визнає претензій Росії на територію України. Крим, Запоріжжя, Донецьк, Луганськ і Херсон – це Україна", – заявив міністр закордонних справ Британії Джеймс Клеверлі.

Загалом, за даними британського уряду, Лондон запровадив санкції щодо 1 800 осіб та організацій в рамках санкційної політики щодо Росії. З них 1 600 потрапили під санкції після початку повномасштабного вторгнення до України.

Раніше Європейський союз і Сполучені Штати розкритикували проведення росіянами на початку вересня так званих виборів на тимчасово окупованих українських територіях.

Зокрема, ЄС заявив що не визнає і не "визнаватиме ні проведення цих так званих "виборів", ні їхні результати". США назвали псевдовибори на окупованих територіях України "нічим іншим, як пропагандистським заходом".

Українським біженцям у ЄС продовжили статус до березня 2025 р.

Люди з українськими прапорами у Вільнюсі в Литві, де станом на серпень 2023 р. зареєстровані понад 72 000 біженців від російської війни в Україні. Фото 11 липня 2023 р.

Європейський Союз продовжив програму допомоги біженцям з України, яка мала закінчитися у березні наступного року, до 4 березня 2025 р.

Російський напад на Україну спричинив найбільшу хвилю біженців на континенті з часів Другої Світової війни.

Продовження захищеного статусу дає певність понад чотирьом мільйонам біженців, які знайшли прихисток в ЄС.
Фернандо Ґранде-Марласка Ґомес

ООН подає, що у різних країнах офіційно зареєстровані 6 203 600 біженців з України, але інші джерела припускають, що загалом може йтися про принаймні 8 мільйонів українських біженців, і ще кілька мільйонів внутрішньо переміщені в Україні.

В двадцяти семи країнах ЄС, а також в Норвегії та Швейцарії у липні 2023 року офіційно в програмі захисту зареєстровані 4 114 320 біженців з України.

Міністр внутрішніх справ Іспанії - країни, яка зараз головує в ЄС, сказав 28 вересня, що продовження програми вказує на твердість намірів Європи допомагати українцям.

«ЄС підтримуватиме український народ стільки, скільки буде потрібно. Продовження захищеного статусу дає певність понад чотирьом мільйонам біженців, які знайшли прихисток в ЄС», - сказав міністр Фернандо Ґранде-Марласка Ґомес.

Тимчасовий захищений статус в ЄС та інших країнах Європи означає, що українські біженці мають автоматичне право жити, працювати і користуватися системами медичного обслуговування, соціального захисту й освіти для дітей.

Опитування проведене в усіх країнах ЄС у серпні 2023 підтвердило, що величезна більшість громадян європейських країн і далі схвалюють надання притулку українським біженцям.

86% громадян Європейського Союзу погодилися, що ЄС має і надалі надавати гуманітарну підтримку людям вражених війною в Україні, і 76% опитаних згодні з необхідністю приймати «людей, які втікають від війни в Україні».

Найбільша кількість українських біженців станом на серпень 2023 р. зареєстрована в Німеччині - 1 175 695, в Польщі - 960 550 осіб.

Ще однією країною з великою кількістю українських біженців є Чехія - 357 540 станом на липень 2023 р.

Програма тимчасового захищеного статусу вперше була застосована в ЄС 2001 року в час воєн на Балканах і зокрема війни в Боснії Герцеговині та в Косово.

Свою окрему програму допомоги українським біженцям має Велика Британія, в якій зареєстровано понад 200 000 осіб.

За даними ООН в Росії зареєстровані 1 275 315 біженців з України, і в Білорусі - 32 435, але заявки на реєстрацію в програмах захисту в Росії та Білорусі подали офіційно лише, відповідно, 65 400 і 2 995 людей.

Росія і Білорусь звинувачені у примусовій депортації людей з окупованих українських територій і зокрема у вивезенні дітей, що називають викраденням.

Міжнародний кримінальний суд розслідує звинувачення про викрадення українських дітей, що підпадає під визначення злочину війни і злочину проти людяності.

У березні 2023 р. Міжнародний Кримінальний суд видав ордер на арешт президента Росії Владіміра Путіна через підозру у його причетності до організованих депортацій.

Слухання позову України проти Росії за конвенцією про геноцид: деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:16 0:00

Чи зависло у повітрі питання 24 мільярди доларів, які Білий Дім запросив у Конгресу для України? Відео

Американський уряд почав повідомляти федеральних працівників, що загроза шатдауну, або часткової зупинки уряду, може бути невідворотною. "Повідомлення визнає зростаючий ризик того, що мільйони співробітників і військовослужбовців у США можуть тимчасово перестати отримувати зарплатню вже через кілька днів" - повідомляє Washington Post. Попри те, що дедлайн на схвалення фінансування бюджету спливає вже цієї суботи, розбіжності між демократами і республіканцями, Сенатом і Палатою Представників, так виглядає, лише поглиблюються.

Підтримка України стала однією із тем на других дебатах республіканців – підсумки заяв. Відео

Підтримка України стала однією із тем запальних дискусій на других дебатах республіканців, які змагаються за номінацію від своєї партії на президентських виборах 2024-ого року. У дебатах у Каліфорнії брали участь сім політиків, але знову без лідера партійних парегонів, колишнього президента США Дональда Трампа.

Більше

XS
SM
MD
LG