Спеціальні потреби

Трансперенсі Інтернешнл закликає до боротьби з корупцією


Від слів про боротьбу з корупцією перейти до справ. До цього закликає Україну міжнародна антикорупційна організація Трансперенсі Інтернешнл. За оцінкою організації, корупція далі є критичною проблемою для країни. За десятибальною шкалою сприйняття корупції Україна має наднизький індекс 2,7, і серед 180 країн світу посідає 118-те місце знизу. Попри гучні декларації, змін на краще нема, – каже регіональний директор Трансперенсі Інтернешнл у Європі та Центральній Азії Міклош Маршал:

“Не без суму доводиться констатувати, що Україна не досягла прогресу і не виконує зобов’язань перед міжнародною спільнотою у боротьбі з корупцією. Було багато декларацій, обіцянок, ініціатив, проте небагато було зроблено на практиці”.

Як наголосив Міклош Маршал, серед 24 рекомендацій Стамбульського плану дій для країн Східної Європи та Центральної Азії Україна виконала тільки три. За його словами, корупція тут залишається всеосяжною, а бюрократія колосальною. Щоб розпочати бізнес, необхідно отримати 29 ліцензій та дозволів. Процедура оподаткування – одна з найскладніших у світі. При цьому середня компанія мусить сплачувати 99 типів податків та зборів. Відтак не дивно, що третина економіки України знаходиться в тіні, – підкреслив пан Маршал.

Як він нагадав, базовими принципами ринкової економіки є чесна конкуренція і рівні шанси в бізнесі. Якщо у вас найкраща продукція, найкращі ціни, то ви перемагаєте. Однак цей принцип не працює в Україні. Ринок тут не є відкритим, і ходять жахливі чутки про розмір хабаря за доступ до ринку нерухомості.

Під час свого візиту до Києва керівник Трансперенсі Інтернешнл зустрічався з урядовцями, бізнесменами, представниками громадських організацій. Як він заявив під час прес-конференції, ця міжнародна організація прагне розбудити українських політиків:

“Від імені Трансперенсі Інтернешнл я звертаюсь до політиків та бізнесової еліти в Україні. Ми хочемо їх розбудити. Самі ідеали Помаранчевої революції на кону. І я вважаю, що новий уряд муситиме взятися до антикорупційних заходів як до своїх найвищих пріоритетів”.

Представник міжнародної організації навів також список ключових завдань для подолання корупції. Першим пунктом у списку стоїть реформа системи державних закупівель, останнім – контроль над достовірністю фінансових декларацій політиків. “Від передвиборчих слоганів час перейти до конкретних антикорупційних дій,” – заявив посланець Трансперенсі Інтернешнл.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG