Спеціальні потреби

Політики знову не домовилися про початок роботи парламенту


Українські політики, які отримали мандат довіри від народу на позачергових виборах до Верхвоної Ради, досі не можуть домовитися між собою, як і коли почне працювати новообраний парламент. Засідання робочої групи знову закінчилося нічим.

В Україні нині модні порівняння з сусідкою Польщею. Там теж були дочасні вибори, але за два тижні після українських. Тим не менш, новий парламент вже працює, прем’єра призначено і уряд практично сформовано. Українські ж політики залишаються відданими своїм традиціям – не виконувати обіцянок, даних виборцям і надалі демонстурвати невміння домовлятися.

Засідання робочої групи знову закінчилося нічим. Політики вкотре не змогли домовитися навіть про те, хто буде керівником цієї групи, до робочих питань, як і коли відбуватиметься перше засідання ради.

Помаранчеві висунули на голову цієї комісії Романа Зварича, регіонали та комуністи – Адама Мартинюка. Голоси за них розділилися порівну – 15 на 15. Це і завело ситуацію у черговий штопор. Регіонали і комуністи принципово хочуть свого голову, Тимошенко каже, що вона хоч за чорта лисого, аби тільки комісія запрцювала, але НСНУ категорично проти Мартинюка, бо він – комуніст.

Вирішувати цю справу будуть вже завтра, але лідерка БЮТ нагадує всім, якщо підготовка зірветься, це не означає зриву роботи Ради, мовляв та буде змушена зібратися у відведений для цього термін – до 26 листопада і вже на місці голосуватиме, хто де сидітиме і хто вестиме засідання. Втім, не виключено, що це призведе до певного хаосу і навіть до зриву цього першого засідання, що заведе ситуацію у ще більшу безвихідь.

Однак, регіонали сьогодні таки зробили крок, на який від них чекали вже два тижні – подали документи на реєстрацію в ЦВК. Кажуть, що вони не мали мети затягувати, просто багато часу забрала процедура звільнення їхніх кандидатів з Кабімну. Їх реєстрації очікують вже у середу.

Відео - найголовніше

США: Дайджест головних подій тижня. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:12 0:00
XS
SM
MD
LG