Спеціальні потреби

Борг “РосУкрЕнерго” – спроба політичної маніпуляції?  (ВІДЕО)


Згідно з повідомленням ексклюзивного постачальника газу в Україну “РосУкрЕнерго”, Україна повністю розрахувалося з “Газпромом” за поставлений в 2007-му році газ. Це сталося в останні хвилини кінцевого терміну погашення боргу. Ще на початку жовтня “Газпром” заявив, що скоротить постачання природного газу на Україну, якщо до 1-го листопада не буде виплачено один мільярд триста мільйонів доларів за спожитий газ. Оцінку діям “Газпрому” та “РосУкрЕнерго” дали експерти з Росії, які зібралися в Гудзонівському інституті на дискусію, присвячену майбутньому російської демократії.

Колишній економічний радник Володимира Путіна, а нині експерт Інституту Катона Андрій Ілларіонов вважає, що ситуація навколо боргу “РосУкрЕнерго” взагалі не має відношення до України:

“Ситуація є безглуздою, оскільки “РосУкрЕнерго” є філіалом “Газпрому”. Його контролюють особи, які відносяться до “Газпрому” як з російської так і з української сторони. Тому в даному випадку публічна заява про те, що “РосУкрЕнерго” заборгувало перед “Газпромом” означає, що дочірне підприємство щось не перерахувало за внутрішніми рахунками головній компанії. Яке відношення до цього має Україна, я чесно кажучи, не розумію. Це стосується деяких осіб в компанії, які штучно створили цю ситуацію, а потім намагалися використати її з метою досягнення певних політичних дивідендів”.

Андрій Ілларіонов звернув увагу на час, коли стало відомо про борг: “Звичайно, це не випадково, що повідомлення про неефективну роботу “РосУкрЕнерго”, що не було ні для кого таємницею, з’явилося негайно після парламентських виборів в Україні. Можна сказати, що це було маленьке привітання від людей, які керують “Газпромом” зростаючій та міцніючій українській демократії”.

Директор Євразійських досліджень Гудзонівського інституту Зейно Баран пов’язала оголошення інформації про борг в понад мільярд доларів із перспективами Юлії Тимошенко стати прем’єром:

“Тимошенко заявила, що необхідно позбавитися посередника у постачанні газу. І справді, я не бачу жодних причин, чому “РосУкрЕнерго” чи інші компанії мають бути залучені. Вони не мають нічого. “Газпром” має газ і Україна може його купити. Це всього лише шлях отримати гроші дуже непрозорим чином. Ми навіть не знаємо, всіх акціонерів “РосУкрЕнерго”. І ті кого ми знаємо, складають не дуже привабливу картинку. Шлях, яким цей борг був накопичений, коли українська громадськість навіть нічого про це не знала, в умовах повної непрозорості, – все це було зроблено з метою збанкрутувати Україну, щоб Україна віддала “Газпрому”свою інфраструктуру та газові сховища”.

XS
SM
MD
LG