Спеціальні потреби

У Києві стартувала акція “Сім природних чудес України”


Печери та каньйони, національні парки і вулканічні масиви, гори, ліси, озера, річки. Україна приступає до інвентаризації своїх природних об’єктів, найвизначніші з яких оголосять “сімома природними чудесами”. Акція, що стартувала у Києві, є другим етапом кампанії з популяризації вітчизняних туристичних принад. І якщо під час першого етапу чудеса обирали серед пам’яток історії та архітектури, то нині настала черга краси нерукотворної. Ініціатор акції Микола Томенко зазначає:

“Саме такий підхід дасть нам можливість передовсім для самих себе та для України відкрити українську унікальну природну складову. І це буде додатком до історико-культурного, архітектурного пласту, яким ми гордимося. Це буде додатковим пластом формування позитивного, привабливого образу України як для українців, так і для іноземців”.

Як пояснює Томенко, в ході акції кожна область запропонує по три об’єкти, зі ста номінантів оберуть 21, і зрештою, після експертного обговорення та голосування в Інтернеті залишиться сім “най-най-най”. Їх назвуть 21-го серпня наступного року, напередодні Дня незалежності.

При цьому потужну рекламу отримають не тільки переможці, але й усі варті уваги природні об’єкти України, – каже один з організаторів акції, директор Інституту геологічних наук НАН України Петро Гожик:

“Потрібно нам буде вибрати сім природних об’єктів. Але це не самоціль. Наша основна мета буде – зробити перелік тих привабливих об’єктів у кожній області, які можна було б у туристичному господарстві залучити до якогось певного маршруту. Оце буде основне”.

Від гарної патріотичної справи очікують також економічних дивідендів. За даними Державної служби туризму, цього року Україну відвідало майже 18 мільйонів туристів із-за кордону. Це – на 24% більше порівняно з минулим роком. Завдяки минулорічній акції “Сім чудес України” на підйомі і внутрішній туризм, – каже голова Державної служби туризму та курортів Анатолій Пахля:

“Якраз створення позитивного іміджу, позитивного туристичного бренду найвидатніших туристичних об’єктів сприяє залученню все більшої і більшої кількості відвідувачів. Скажімо, за декілька місяців потік екскурсантів в Національний заповідник “Херсонес Таврійський” зріс на 25%, в Національний історико-культурний заповідник Кам’янець на 20%, в Національний заповідник “Хортиця” на 30% і цей перелік можна продовжити. Тобто ми тільки оголосили завершення першого етапу, а результат – ось він, уже очевидний”.

Що ж до історико-архітектурних пам’яток, то переможців акції “Сім чудес України” оголосили 21-го серпня цього року. Ними стали заповідник “Кам’янець”, Києво-Печерська Лавра, парк “Софіївка”, заповідник “Софія Київська”, “Херсонес Таврійський”, Хотинська фортеця, а також заповідник “Хортиця”.

Як повідомили організатори акції, нині готується каталог цих пам’яток англійською мовою.

Відео - найголовніше

Вибори у США: Що таке Супервівторок? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:43 0:00
XS
SM
MD
LG