Спеціальні потреби

У США шалено зростає популярність комп’ютерних ігор


Місто Сіетл, що на північному заході США – є гайтек-столицею країни. Саме тут розташована штаб-квартира корпорації “Майкрософт”. А останнім часом у цьому місті стрімко почала розвиватися індустрія комп’ютерних ігор. Нові покоління відеоігор допомагає створювати молоде покоління прихильників комп’ютерних ігор із Сіетла.

Покоління, яке виросло на комп’ютерних іграх, ця багатомільярдна індустрія їх створення вабить як справжній магніт. Ґі Шагін студент з Лівану мріє стати частиною цього процесу:

“Ще змалечку ми обожнювали комп’ютерні ігри. Ми постійно чекали на нові ігри та нові моделі приставок. Ще в школі я почав замислюватись над тим, які ігри своєї мрії я хотів би зробити”.

Шагін здобуває диплом магістра в інституті цифрових технологій Діжді Пен у Сіетлі, навчальному центрі, де до комп’ютерних розваг ставляться з усією серйозністю. Клод Комейр президент інституту. Він гордиться, що в його закладі вивчається мистецтво та наука комп’ютерних симуляцій:

“Іншими словами, ми акцентуємо увагу на мистецтві та науці створення ігор і кіно, чи інших сфер де це потрібно, включаючи аеронавтику, автомобільну промисловість тощо”.

Розробники ігор працюють у таких місцях, як он-лайн розважальна студія “Соні” в Сіетлі. Компанія створює віртуальний світ в Інтернеті, де одночасно грають тисячі людей. Розробник Мет Уілсон каже, що в його світі зустрічаються люди будь-якого віку:

“Це і бабусі, і малі діти. Коли ти он-лайн, ти можеш грати з 16-річним підлітком, який зрештою командує твоїми діями під час віртуального бою. І часто це вражає”.

Інша компанія “Поп Кеп” розробляє менш складну гру, орієнтовану на ширшу аудиторію. Розробники гри самі є молодими і активними людьми і ігри є частиною їхнього повсякденного життя, вони грають часом і під час обідньої перерви. Представник компанії Ендрю Штейн зазначає: “Це щоб люди могли відпочити після важкої праці. І одночасно, це підживлює їхню винахідливість і сприяє розумінню між ними. Вони проводять разом час і на роботі, і після неї”.

Штейн говорить, що створювати ігри – це задоволення і, одночасно, прибутковий бізнес. Про те, що цей бізнес активно розвивається і є прибутковим свідчить той факт, що продажі комп'ютерних ігор у США у вересні цього року зросли на 75% порівняно з вереснем минулого року. Лише за цей один місяць американці витратили на ігри та ігрові приставки мільярд 360 мільйонів доларів. Левову частку цих грошей заробили компанії “Макрософт” і “Нінтендо”.

XS
SM
MD
LG