Спеціальні потреби

24 жовтня – Міжнародний день боротьби з поліомієлітом


24 жовтня – Міжнародний день боротьби з поліомієлітом. Починаючи з 1988-го року, міжнародній спільноті вдалося на 99% приборкати поширення цього небезпечного захворювання. Утім сьогодні успіх міжнародної програми опинився під загрозою через брак фондів. Якщо не виправити становища, підуть нанівець усі попередні здобутки, - вважають експерти.

Ще 20 років тому статистика звучала невтішно: спричинений вірусом поліомієліту параліч щодня паралізував тисячу дітей. Війну цьому захворюванню міжнародне співтовариство оголосила у глобальному масштабі.

Захворювання вдалося викорінити навіть в охоплених війною зонах на кшталт Іраку. За даними ВООЗ, з 1988-го року імунізували понад два мільярди дітей. Поступу досягнуто завдяки зусиллям мільйонів волонтерів, яким часто доводилося навіть ризикувати своїм життям. Так чи інакше, а Ірак вільний від поліозагрози уже впродовж семи років.

Кампанії імунізації підтримують уряди держав, Всесвітня організація охорони здоров’я, Дитячий фонд ООН, Центр США з контролю запобігання захворювань та гуманітарна організація “Ротарі Інтернешнл”. У багатьох країнах провели національні дні імунізації. Навіть ворогуючі сторони влаштовували “дні миру”, щоб полегшити дітям доступ до вакцинації. Нині прояви поліомієліту трапляються у чотирьох країна – Пакистані, Індії, Афганістані та Нігерії.

Лікар Йон Андрус працював у кампаніях викорінення поліомієліту, які ВООЗ проводила у країнах Центральної і Південної Америки, та в Індії. Коли 2003-го у Нігерії кампанія імунізації була перервана, каже він, вірус видозмінився. Фахівець вважає, що ситуацію у світі можна виправити щепленням якомога більшої кількості дітей. Утім лікар каже, що є дві проблеми. Перша – це громадянські заворушення, а друга – закінчення виділених на імунізацію фондів:

“Глобальна програма нині опинилася у дефіциті на 60 мільйонів доларів. Грошей бракує вже зараз, а до закінчення року ще ген як далеко. Проблема-величезна. Моя єдина надія на країни та організації, які займаються донорством, та на подальшу, триваючу вже роками підтримку організації “Ротарі Інтернешнл”. Це допоможе внести у програму новий струмінь та забути про проблему браку коштів”.

Поліомієліт найшвидше розповсюджується у суспільствах, де люди живуть скупчено, у антисанітарних умовах. Тому викорінення проблеми вимагає нових фондів не лише на вакцинацію, а й взагалі поліпшення життєвого рівня населення у багатьох країнах.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG