Спеціальні потреби

У Києві Ґейтс закликав протидіяти міжнародному тероризму


Голова оборонного відомства США Роберт Ґейтс на зустрічі Ради міністрів оборони країн Південно-Східної Європи, що відбувається у Києві, закликав зробити більший внесок у справу зміцнення безпеки в Афганістані.

Роберт Ґейтс попередив учасників зібрання про небезпеку перетворення у недієздатну структуру, якщо вона не буде протидіяти міжнародному тероризму. Водночас шеф Пентагону привітав рішення відкрити представництво групи у Кабулі.

За даними української сторони, на зустрічі не обговорювалося розширення військової присутності України в Афганістані чи Косово, хоча Київ приєднався до Угоди про спільні миротворчі сили, яку тепер має затвердити парламент. Багатонаціональні сили Південно-Східної Європи були створені 1998-го року з метою забезпечення ефективного внеску в проведення миротворчих операцій.

Відкриваючи зустріч Ради міністрів оборони, Президент Віктор Ющенко підтвердив курс України на членство у Європейському Союзі та НАТО.

Старший експерт Академії оборони Великобританії Джеймс Шер вважає, що питання взаємин України і НАТО є критично важливими для майбутнього України. Питання членства України в НАТО постане само собою знову коли стануть видимі зміни у політиці Росії, зазначив експерт:

“Росія виходить з договору про звичайні збройні сили у Європі, що створює проблему, Росія посилює свою військову потужність для швидких воєнних операцій на Чорному морі та у Балтійському регіоні, Росія може дуже агресивно відреагувати, якщо Косово отримає статус незалежного регіону. Усі ці речі вплинуть на позицію України. Це не лише вплине на позицію людей, які виступають за Євроатлантичну інтеграцію, але також на людей у Партії регіонів, людей із Східної України.

Тенденція до розвитку брутальної диктатури у Росії має вплив, особливо на людей у Східній Україні, бо вони знають Росію найкраще. Їм не подобається те, що там відбувається і те, що там відбуватиметься у майбутньому їм буде подобатись ще менше”.

XS
SM
MD
LG