Спеціальні потреби

Президент Ахмадінеджад заперечує Голокост


Президент Ірану Махмуд Ахмадінеджад у черговий раз відкинув звинувачення Сполучених Штатів у тому, що Іран намагається розробити ядерну зброю, постачає зброю повстанцям в Іраку і займається їх вишколом. Його також запитали про випадки порушення в Ірані прав людини та заперечення Голокосту.

Ряд гострих зауваг на адресу Ахмадінеджада прозвучав з вуст президента Колумбійського університету Лі Болинджера, людини, яка його до цього ВНЗ власне і запросила:

“Пане президенте, ви за усіма ознаками – недалекий, жорстокий диктатор”.

Пізніше Ахмадінеджад назвав вислови Болинджера “образами” та “проявами недоброзичливості”. Фактично візит іранського президента до Сполучених Штатів включає дві головні події: сьогоднішню промову на сесії Генеральної Асамблеї ООН та учорашній виступ у Колумбійському університеті у Нью-Йорку. Багато хто, включно з правозахисними та єврейськими організаціями, опротестували факт запрошення Ахмадінеджада до Колумбійського університету. Утім сам Болинджер каже, що даючи іранському президентові нагоду виступити перед студентами, він тим самим захищає право кожної людини на свободу вислову та освіту.

Багато хто у Сполучених Штатах обурений запереченням Ахмадінеджада Голокосту. Промовляючи через перекладача, він закликав провести ретельніше дослідження цього питання, пов’язуючи трагедію Голокосту з триваючим вже декілька десятиліть палестинсько-ізраїльським конфліктом:

“Чому б нам не вдатися до глибшого вивчення цієї історичної події, яка стала коренем, причиною багатьох значних катастроф у регіоні вже у наш час? Чому б не дослідити причини? Це моє перше запитання. А друге запитання таке: якщо з’ясується, що це дійсно в історії відбувалося, слід запитати, чи повинен за все це розплачуватися палестинський народ, чи ні? Все це зрештою сталося у Європі. І відношення до цього палестинський народ не має”.

Ахмадінеджад відкинув звинувачення Адміністрації Президента Буша у тому, що Іран вишколює та постачає зброю повстанцям в Іраку. Він також у черговий раз відкинув звинувачення, що Іран займається збагаченням урану для того, щоб розробити ядерну зброю:

“Неодноразові звіти МАГАТЕ вказують на відсутність ознак відступу Ірану від розробки мирного атому. Ми добре знаємо, що іранське ядерне питання має радше не юридичне, а політичне забарвлення”.

Викликати пожвавлення у залі Ахмадінеджадові вдалося відповіддю на запитання про дотримання прав людини у його державі:

“В Ірані, на відміну від вашої країни, немає гомосексуалістів”.

Ахмадінеджад також ухилився від прямої відповіді на запитання про випадки переслідування іранських жінок та вбивства іранських журналістів, звинувачуючи натомість пресу у перекручуванні інформації.

Відео - найголовніше

Чотири уроки війни. Думки західних аналітиків. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:20 0:00
XS
SM
MD
LG