Спеціальні потреби

США добре підготовані до війни з тероризмом


Через шість років після терористичної атаки на Сполучені Штати, чотири ключові особи в Адміністрації Президента Буша доповіли Конгресу, що стан безпеки в країні значно покращився. Утім вони підкреслили, що небезпека нових масових терактів ще не минула.

Чи Сполученим Штатам просто щастить, що після трагедії 11 вересня жодних значних тератак учинено не було? Відповідає директор Національного центру контррозвідки Джон Скот Ред:

“Я вважаю, що нині, через шість років після 11 вересня, Сполучені Штати ще ніколи не були так добре підготовані до ведення війни з тероризмом”.

Утім члени комісії Сенату з питань внутрішньої безпеки стривожені недавнім записаним посланням Осами бін Ладена.

Голова сенатського комітету Джозеф Ліберман зазначає: “На перший погляд це звернення радше нагадує марення дивакуватої, утім сумирної людини. Однак ми знаємо, що Осама бін Ладен – убивця і що його руки по лікті в крові десятків тисяч людей”.

Американські офіційні представники не вбачають у відеозаписі жодного сигналу для терористів. Між діями терористів та цим закликом зв’язку не встановлено. Однак відомо, що Аль-Кайда набирає сили у віддаленому від центру районі північно-західного Пакистану. Саме тут шість років тому закінчилася невдачею об’єднана операція американських підрозділів та місцевих племен захопити Бін Ладена. Вони переховуються у важко доступних місцевостях. І силу все ще мають, хоча й не таку значну як у 2001-му.

Арешт у Німеччині трьох осіб, які ймовірно планували напади на американські об’єкти називають перемогою американської розвідки. Директор національної розвідки Майкл Меконел каже, що за спілкуванням терористів слідкували за допомогою дозволеної нині законом електронної підслуховувальної апаратури:

“Слідкували за Аль-Кайдою, слідкували зокрема за Союзом ісламського джигаду, який з Аль-Кайдою співпрацює. Ми розуміли, що вони роблять та могли допомогти своїм партнерам”.

Однак насторожують викриття минулого року у Великобританії змови підірвати авіалайнери, арешт у червні трьох людей за намір підірвати цистерни з пальним у аеропорті Джона Кеннеді у Нью-Йорку. Ворог не сидить, склавши руки. І якщо США залишатимуться бездіяльними, чи ще гірше – відступлять, то ворог одержать перевагу.

Попри досягнутий успіх, погоджуються законодавці комітету Сенату з питань внутрішньої безпеки, заспокоюватися ще не час. Сенатори закликали високопосадовців розвідки та силових служб не послабляти пильності.

Відео - найголовніше

Історія Демократичної партії США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00
XS
SM
MD
LG