Спеціальні потреби

Генерал Петреус вважає можливим скорочення військ в Іраку (ВІДЕО)


Головнокомандувач американських військ у Іраку Дейвид Петреус заявив на слуханнях у Конґресі, що після того, як у лютому цього року кількість військових США в Іраку була збільшена, армії вдалося впоратися з основними поставленими перед нею завданнями. Таким чином, він вважає можливим почати певне скорочення військ.

Генерал Петреус доповідав разом з послом США в Іраку Раяном Крокером на об’єднаних слуханнях комітетів Палати представників американського Конгресу з питань збройних сил та міжнародних відносин. Петреус заявив, що сили іракського уряду поступово здобувають контроль над ситуацією в країні, а загальна кількість військових сутичок там зменшилась за останні два місяці. Генерал визнав, що частина американських військ може бути виведена з Іраку в наступні кілька тижнів:

“Я вважаю, що до наступного літа ми зможемо повернути чисельність наших військових на попередній рівень і при цьому не зашкодити безпеці в країні”.

Однак, погоджуючись із Крокером, Петреус зазначив, що прогрес в Іраку досягається повільно:

“Відзначаючи, що ситуація в Іраку все ще залишається складною і неоднозначною, я також вірю, що нам вдасться досягти поставлених завдань вчасно. Хоча, насправді, це не буде ані швидко, ані легко”.

У своїй доповіді, Петреус зазначив, що кількість смертей серед іракців внаслідок насилля, зменшилася на 45%. А його сили та сили іракського уряду знищили чимало сховищ прихильників Аль-Кайди. Посол Крокер відзначив покращення у сферах політики, економіки та безпеки протягом цього року в Іраку. Проте, деякі законодавці, як от конгресмен-демократ Том Лантос, не розділяють його оптимізму.

“Президентська адміністрація прислала вас сюди, щоб переконати членів комітетів і Конгрес, що перемога вже в руках. З усією повагою до вас я кажу – я в це не вірю”.

У нещодавно оприлюдненому звіті урядового аудиторського агентства відзначалося, що із 18-ти вимог, які вимірюють політичний, економічний та військовий прогрес, більшості Ірак не виконав. Посол Крокер, зізнався що він був також розчарований відсутністю поступу, хоча бачить, що влада Іраку серйозно займається розв’язанням складних проблем.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG