Спеціальні потреби

Піратство завдає економіці США великих збитків


Підробка і піратське копіювання продукції, захищеної аторськими правами і патентами, завдає американській економіці шкода на понад 200 мільярдів доларів на рік. Підроблені товари загрожують конкурентноспроможності США і ставлять під загрозу загальний добробут таких міст, як, наприклад, Лос-Анджелес.

Непатентовані батарейки, підроблені годинники, піратські диски. Все це широко доступно у Лос-Анджелесі. Згідно з опитуванням, кожний четвертий житель міста торік придбав на місцевих базарах піратські товари.

Ще одне дослідження виявило, що глобальна підробка товарів і піратство щороку коштує місту 100 тисяч робочих місць та мільярди доларів збитків. Лос-Анджелес є серцем розважальної індустрії. Від збитків кіновиробництва казна місто втрачає більше половини надходжень.

Нещодавно бізнесові та громадські лідери зібрались для обговорення проблеми та привернння уваги до неї. Економіст Джек Кайзер працює в Корпорації економічного розвитку Лос-Анджелесу. За його підрахунками, через піратство місцевці підприємці втрачають понад п’ять мільярдів доларів щороку:

“Це вражає буквально кожного. Кіно- і телеіндустрії, звичайно, страждають найбільше, але також страждають галузі звукозапису, дизайну одягу, фармакологічна, авіаційна. Цей список є довгим”.

На складах порту Лос-Анджелесу митники перевіряють прибуваючий вантаж на наявність піратських товарів. Підробки знаходять досить часто, це може бути взуття, одяг, іграшки, валізи. Місцеві лідери вважають, що проблему потрібно вирішувати, караючи порушників. Вони також намагаються переконати громадськість, що придбання підробок або скачування музики з Інтернету є крадіжкою. За словами експертів, піртатство і підробки шкодять як виробникам, так і споживачам, адже знижують конкуренцію на глобальному ринку.

Відео - найголовніше

Спікер Майк Джонсон представив план допомоги Києву. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:03 0:00
XS
SM
MD
LG