Спеціальні потреби

Уряд США боротиметься із найманням на роботу нелегалів


Після того, як всеохоплююча реформа імміграційного законодавства провалилася в Конгресі, Уряд США обрав інший шлях обмеження нелегальної імміграції. А саме – подвоїв свої зусилля щодо запровадження в життя існуючих імміграційних законів та розпочав наступ на практику наймання нелегальних працівників американськими компаніями.

Протягом останніх місяців було здійснено кілька рейдів на американські компанії, яких підозрювали в найманні працівників, що не мають необхідних документів. Було затримано тисячі осіб латиноамериканського походження, звинувачених в незаконному перетині кордону. Власникам компаній загрожують величезні штрафи, якщо буде доведено, що вони свідомо наймали нелегалів.

Міністерство внутрішньої безпеки США наполягає, що всі працедавці мають уважно перевіряти юридичний статус майбутніх працівників. Для початку вони мають запитати, чи має особа ідентифікаційний код та дозвіл на постійне проживання. Також вони можуть скористатися базою даних міністерства, аби переконатися в тому, що документи – справжні.

Адміністрація соціального страхування каже, що понад половини трильйона доларів прибутку отримали особи, чиї імена не відповідають номерам ідентифікаційного коду. За словами урядовців, викрадення індивідуальних даних та підробка документів – поширена практика, яку використовують нелегальні іммігранти, аби влаштуватися на роботу. І власники компанії часто свідомо закривають на це очі. Представники бізнесу доводять, що федеральні вимоги призведуть до нестачі робочих рук. Вже зараз, кажуть вони, фрукти гниють на гілках, бо їх немає кому збирати.

Представник федерації американських фермерів Остін Перез каже: “Ви побачите, що у США зменшиться частина аграрного виробництва. Більше фруктів будуть імпортувати із-за кордону. Відтак ціна на фрукти зростатиме. Не думаю, що це те, чого хочуть американці”.

А захисники прав іммігрантів вказують на те, що жорсткі заходи боротьби з нелегалами можуть призвести до расової та етнічної дискримінації. Роботодавці, аби уникнути можливих проблем, можуть взагалі відмовитися наймати осіб латиноамериканського походження чи певних меншин.

Представник Американської асоціації імміграційних юристів Елеонор Пельта зазначає: “Недолік цього підходу полягає в тому, що він не вирішує причину проблеми. Цей режим не зніме тиску на кордон Сполучених Штатів. І США не припинять бути магнітом для тих, хто шукає кращого життя і готовий робити внесок у нашу економіку та суспільство”.

Адміністрація Буша погоджується, що ці заходи не ідеальні. Але за відсутності підтримки Конгресу в запровадження всеохоплюючої імміграційної реформи, це – найкраще, що вони можуть зараз робити.

Відео - найголовніше

США: Дайджест головних подій тижня. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:12 0:00
XS
SM
MD
LG