Спеціальні потреби

Ющенко зустрівся з українським дипломатичним корпусом


Згідно з українською Конституцією, зовнішню політику України визначає президент. Щорічно глава держави спілкується з послами, які представляють Україну в інших державах світу, для того, аби визначити основні напрямки зовнішньої політики. Цього разу Віктор Ющенко повторив тезу свого попередника Леоніда Кучми про те, що зовнішня політика має приносити практичні результати. Тобто дипломати мають думати про економічну складову своєї роботу. Інша теза – вони мають доносити до світу, що Україна є європейською державою і поділяє демократичні цінності.

Віктор Ющенко наголосив: “Позиція, поведінка, робота кожного посла не залежно від країни перебування, не залежно від того, чи він є в Європі, Африці чи Південній Америці, він повинен всюди демонструвати європейський дух та проєвропейські інтереси української держави. Коли ми говоримо про формування європейських інтересів та європейської присутності України, ми говоримо про місію кожного посла, тобто про ключову роботу Міністерства закордонних справ. Без поспіху і шуму ми повинні робити свою роботу і бути їй відданими. Ми розуміємо, що йдеться про глобальний вимір України”.

Не обминув Ющенко і питань внутрішньої політики, які привертають увагу і за кордоном України. Президент ще раз наголосив про неминучість позачергових парламентських виборів, мовляв, тільки вони можуть вивести країну з політичної кризи. Також Ющенко висловив переконання, що депутати Верховної Ради п’ятого скликання вже не будуть збиратися на жодні позачергові засідання, аби, як він каже, правити закони за одну ніч. Мова йде про ініціативу Прем’єра Януковича зібрати парламентарів на засідання, аби скасувати депутатську недоторканність. Як відомо, це гасло є основним у виборчій кампанії пропрезидентського блоку “Наша Україна - Народна самооборона”.

XS
SM
MD
LG