Спеціальні потреби

Нові протези кінцівок повертають бажання жити


Найнебезпечнішою зброєю у війні в Іраку є саморобні вибухові пристрої, від яких страждають як солдати, так і місцеве населення. Віднедавна американські лікарі почали замінювати солдатам відірвані вибухом кінцівки принципово новим видом протезів, які виглядають та працюють як справжні.

Сержант американської армії 27-річний Хуан Арредондо зазнав тяжких поранень два роки тому, коли біля його автомашини вибухнув один з таких пристроїв. Тоді він думав, що не виживе:

“Я сказав своїм друзям, попрощайтесь за мене з моїми дітьми. Скажіть їм, що я їх люблю”.

Арредондо доставили до військової лікарні, де лікарям вдалося врятувати йому життя, однак він залишився без руки. Він думав, що на цьому життя скінчилося:

“Емоційно, фізично та психологічно я був травмований протягом довгого часу. Не знав, чого очікувати. Переживав, що не зможу належно дбати про своїх дітей та дружину”.

Багато таких солдатів потрапляють до столичної військової лікарні Волтер Рід, де отримують протези кінцівок. Віднедавна пораненим військовим почали ставити створену у Британії біоруку. На дотик і вигляд пристрій, як справжня рука. Мозок пацієнта надсилає сигнали, які через м’язи потрапляють до невеликих двигунів всередині біопротеза. Сержант Арредондо один з перших отривам диворуку.

Лікар-терапевт Трой Фарнворт, каже, що протез повернув Хуану надію на повноцінне життя:

“Як тільки ми приладнали протез, на його обличчі з’явилася усмішка. Ефект був неймовірний”.

Тепер Аррондо може скористатися банкоматом, сісти за кермо авто, погратися із сином. Його дружина каже, що біорука повернула Хуана до життя.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG