Спеціальні потреби

У США набирає обертів депортація нелегальних іммігрантів


У Сполучених Штатах не пpипиняються дебати навколо нелегальних іммігрантів. Поки у Вашингтоні думають, що робити з одинадцятьма мільйонами нелегалів, місцеві законодавці по всій країні приймають закони, які ускладнюють життя цих людей. А імміграційна служба все частіше проводить їх депортацію.

У рамках програми, що називається “Повернути відправнику”, цього року зі Сполучених Штатів буде депортована рекордна кількість нелегальних іммігрантів. Критики програми зазначають, що владні структури не лише намагаються виселити з країни нелегалів з кримінальним минулим, а і часто заарештовують іммігрантів, незважаючи на причини їх перебування в країні. Офіційні ж особи імміграційних структур кажуть, що вони лише посилюють закони.

Сенді Дюмет збирає свої речі і виїжджає до Мексики, аби бути поруч зі своїм чоловіком, якого нещодавно депортували. Дюмет імігрувала до Сполучених Штатів з Еквадору 11 років тому і нещодавно отримала американське громадянство:

“Важко зрозуміти як країна, яка відчинила мені двері зараз викидає мене. У будь-якому разі я маю виїхати. Бо якщо я залишуся тут, мої діти будуть рости без батька, а я цього не хочу”.

Сенді з чоловіком прожили у Флориді вісім років, шість з яких були одружені. Подружжя має трьох дітей – всі громадяни США – і веде прибутковий бізнес. Але чоловік Сенді – мексиканець і прибув до Сполучених Штатів нелегально 10 років тому. Його депортували тричі і йому заборонено повертатися. Сенді благає імміграційну службу дозволити їй жити з чоловіком у США.

Захисники прав іммігрантів твердять, що подібні видворення нелегалів лише руйнують життя людей. Деніз Діас працює для правозахисної групи “Справедливість на роботі”. Вона каже, якщо раніше агенти імміграційної служби відстежували нелегалів, які скоїли кримінальні злочини, то тепер переслідують усіх мігрантів без документів:

“Іммігранти не є загрозою для суспільства чи безпеки американців. Переслідування переросли у порушенням громадянських прав та прав людини загалом”.

Митно-імміграційна служба США наполягає, що видворяє лише порушників імміграційного статусу та людей, депортацію яких призначив суд. Представники служби також зазначають, що роблять це, намагаючись гідно ставитися до депортованих.

Хоча існують противники депортацій, чимало американців вітають цей процес. Згідно з даними Управління статистики уряду США 150 тисяч нелегалів було депортовано у період між жовтнем 2006 і червнем 2007, з них майже 90 тисяч мали кримінальне минуле.

Імміграційна служба США стверджує, що не виселяє людей навмання, а кожна депортація має підґрунтя. Але це мало втішає Сенді Дюмет. Вона продає будинок і каже, що залишиться у Мексиці з чоловіком, але регулярно приїжджатиме до США, щоб лікувати свою дитину, яка має проблеми з серцем. Сенді сподівається, що одного дня вся її сім’я зможе жити у Сполучених Штатах.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG