Спеціальні потреби

За народження дітей найбільше платитиме Партія регіонів


Сьогодні свою економічну виборчу програму презентувала Партія регіонів. Кілька днів тому ЦВК зареєструвала її список, а відтак регіонали отримали можливість агітувати за себе.

Від “Покращення вашого життя вже сьогодні” до “Захистість своє майбутнє” – таку еволюцію пройшло основне виборче гасло регіоналів. Раніше регіонам частенько дорікали невиконанням їх першого гасла, тож друге значно менш конкретне. Водночас конкретику таки один із лідерів виборчих перегонів пропонує, у своїй економічній програмі. Головна ідея – збільшити соціальні платежі. Регіонали взяли на озброєння ідею Ющенка – платити за народження дітей. Ці пункти є в програмах практично всіх основних політичних гравців, однак Партія регіонів пропонує найбільші суми. За першу дитину – 12 тисяч гривнеь, за другу – 23 і за третю – 50 тисяч. Де взяти гроші на реалізацію цих обіцянок регіонали знають. Керівник штабу Борис Колесников каже, що уряд суттєво збільшив надходження до бюджету:

“Бюджет зріс на 30 мільярдів цього року за рахунок основних джерел, якими є податок на прибуток, на додану вартість та податки з фізчиних осіб. До цього призвів ріст промислового виробництва та ріст прибутків фізичних осіб. Звідси і візьмуться гроші, з бюджету. Інших джерел немає”.

Однак ще зовсім недавно регіонали критикували Юлію Тимошенко за те, що вона витрачала бюджетні гроші на соціальні видатки а не на стимулювання виробництва, тепер вони це роблять самі.

Водночас їхні політичні опоненти заявляють, що економічними успіхами уряду Януковича зхвалитися не личить, оскільки вже ця зима продемонструє низку проблем, зкорема різке зростання цін на енергоносії.

Один із очільників мегаблоку “Наша Україна – Народна самооборона” Юрій Луценко зазначає:

“На сьогодні у сховищах 80% запасу не нашого газу і це допустив пан Бойко, але тихенько замовчує. Чому сьогодні “Укртрансгаз”, маючи близько п’яти мільйонів прибутку в рік, ці гроші не отримує, а натомість штучно банкрутує. Чи не для того, щоб друзі із списку Партії регіонів, близькі до “РосУкрЕнерго” могли врешті-решт здійснити свою золоту мрію – забрати українську газотранспортну систему за борги. Одже, те що сьогодні творить пан Азаров і пан Бойко, має всі ознаки непрофесіоналізму, корупції і зради національних інтересів. Ми маємо змінювати цей уряд, якщо думаємо про сьогоднішній день”.

Поки що регіонали готують представити інші аспекти своєї програми. Однак вже сьогодні лідерка фракції Раїса Богатирьов заявила, що їхня партія не відмовляється від гасла зробити російську мову другою дрежанвою, однак лише тоді, якщо це рішення підтримають 300 депутатів у раді, необхідні для змін у Коснтитуції. Нині такої кількості прихильників цієї ідеї в парламенті немає, – констатує Богатирьова.

XS
SM
MD
LG