Спеціальні потреби

Радник Президента Буша подає у відставку


Карл Рoув – сірий кардинал Білого дому і, як його називають, мозок Джорджа Буша оголосив, що подає у відставку з поста політичного радника Президента США 31-го серпня. Близький друг Буша ще з часів губернаторства в Техасі, Карл Рoув є людиною яка, як кажуть, стояла за більшістю його політичних рішень як президента.

Карла Рoува називають архітектором. Саме йому Буш довіряв найбільше. Чому він вирішив піти і чому саме зараз? Виданню “Волл стріт джорнал” він відповів коротко: “Я просто думаю, що настав час”, додавши, що звільняється заради своєї сім’ї.

Рoув працював з Бушем починаючи з часу, коли той балотувався на посаду губернатора Техаса. А 2000-го року він проклав Бушу дорогу в Білий дім, позиціонуючи його як щирого сім’янина, на противагу Білу Клінтону. Після терактів 11 вересня, Рoув допоміг Бушу отримати політичні дивіденди з атак, звинувативши демократів у м’якотілості щодо терористів. Він сприяв пропрезидентській, Республіканській партії отримати більшість у Конгресі в 2002-му і 2004-му роках. А обраний вдруге Буш представляв його не інакше як: “Архітектор, Карл Рoув”.

Але одночасно, Рoув постійно був об’єктом критики. Особливо під час скандалу з навмисним розсекреченням агента ЦРУ Валері Плейм, чоловік якої в той час активно виступав проти війни в Іраку. Тоді проти Рoува не висунули звинувачення, але слідство ще триває. Також зараз Конгрес розслідує справу зі звільненням міністром юстиції низки федеральних прокурорів, мовляв за рекомендацією Адміністрації, але Рoув відмовився співпрацювати зі слідством.

Сьогодні Джордж Буш офіційно оголосив про відставку свого надійного помічника. Рoув говорить, що напише книжку після завершення служби. Очевидно ця людина може багато розповісти про таємниці Білого дому. А тепер він залишає Буша у досить скрутний для того час. Популярність президента рекордно низька, його вплив на політичні процеси зменшується, а демократи контролюють більшість в обох палатах Конгресу і мають більше шансів перемогти на наступних президентських виборах.

XS
SM
MD
LG