Спеціальні потреби

Зростає напруження між Росією та Грузією  (ВІДЕО)


Грузія звернулася до Ради Безпеки Організації Об’єднаних Нації з проханням провести розслідування щодо можливого вторгнення Росії у повітряний простір Грузії та ракетного удару поблизу Горі.

Заступник постійного представника Грузії в ООН Іраклій Чіковані запропонував скликати термінове засідання Ради Безпеки ООН:

“Рада Безпеки ООН має серйозно зайнятися цим інцидентом, який загрожує миру та безпеці моєї країни. Ми закликаємо ООН допомогти нам провести ретельне розслідування. Я думаю, що Російська Федерація не має аргументів проти проведення розслідування”.

Міністр закордонних справ Грузії Гела Бежуашвілі заявив, що записи радарних систем демонструють, що російський літак СУ-24 перетнув повітряний простір Грузії та здійснив пуск ракети. Слідчі встановили, що це – антирадарна ракета “Радуга” – Х-58 російського виробництва. Ракета мала капсулу зі ста сорока кілограмами тротілу. Виступаючи в Тбілісі, Гела Бежуашвілі сказав, що його країна хоче підтримувати дружні стосунки з Росією, але на принципах поваги до кордонів та суверенітету:

“Ми зробимо все можливе, аби продемонструвати Росії, що ми готові бути партнером. Але партнерство будується з обох боків. Нам потрібно, щоб інша сторона була готова політично йти до тієї ж мети”.

Представники Військово-повітряних сил Росії відкидають факт порушення російськими літаками повітряного простору Грузії. Начальник Генерального штабу Росії Юрій Балуєвський назвав заяву Грузії провокацією напередодні проведення в Тбілісі засідання контрольної комісії з грузинсько-осетинського врегулювання.

Державний департамент США, у свою чергу заявляє, що намагається з'ясувати усі обставини інциденту і вже вислухав як грузинську, так і російську сторони. Водночас, за словами речника Держдепартаменту Шона Мак-Кормека, уряд Сполучених Штатів засуджує будь-які спроби замаху на державний суверенітет Грузії не зважаючи на те, з якого боку надходить загроза.

XS
SM
MD
LG